RSS

Gryfy, sztangi - co to i do czeg…

Gryfy to sprzęty sportowe…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

Szukasz stabilnej branży? Zostań…

W niepewnych czasach …

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

Obozy żeglarskie dla młodzieży

Każdy człowiek ma w sobie…

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Jak znaleźć tanią nieruchomość i…

Dobra wyszukiwarka nieruc…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

«
»

Lawenda Hidcote Blue Strain – charakterystyka i wymagania

  • Napisany przez:

Lawenda jest rośliną wyjątkową. Prawdopodobnie nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak wygląda i jak pachną jej piękne małe kwiaty. Naturalnie więc pragniemy, aby zagościła zarówno w naszych ogrodach, jak i na przydomowych tarasach i balkonach. Jednak czy jest to proste zadanie? Spośród licznych gatunków lawendy, musimy wybrać tę najbardziej odpowiednią. Wszystko wskazuje, że jest to odmiana Hidcote Blue Strain…

 

  1. Lawenda wąskolistna Hidcote.
  2. W jakich warunkach wysiewać?
  3. Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Kwiaty lawendy są pełne uroku, kiedy rosną na krzaczku, ale i ścięte, wysuszone, roznoszące cudowny aromat po mieszkaniu. Co więcej, jest to roślina miododajna, pożyteczna dla środowiska naturalnego. Wszystko przemawia za tym, aby zacząć ją uprawiać! Warto przy tym pamiętać, że istnieje jej kilkadziesiąt gatunków, z których nie każda sprosta warunkom stawianym przez nasz klimat, dodatkowo sprawiając nam inne problemy, np. rosnąc zbyt wysoko. Idealną do polskich ogrodów oraz uprawy doniczkowej jest lawenda hidcote blue strain.

 

Lawenda wąskolistna Hidcote

 

Co ważne, lawenda Hidcote Blue Strain to roślina wieloletnia, wykazująca dość wysoką odporność na mróz. Może być uprawiana na ogrodzie bez konieczności okrywania w okresie zimowym. Osiąga wysokość około 40 centymetrów, dzięki czemu sprawdzi się również na tarasie i balkonie, nie zabierając zbyt dużo miejsca. Lubi stanowiska nasłonecznione i przepuszczalną glebę. Fioletowe kwiaty wytwarzają olejek eteryczny o mocnym, intensywnym zapachu – odstraszającym komary.

 

W jakich warunkach wysiewać?

 

Zamiast kupować młode rośliny lawendy, bez najmniejszych problemów możemy samodzielnie wysiać je do donicy lub skrzyni. Daje to jeszcze większą satysfakcję, kiedy pierwsze kwiaty pojawią się w naszym ogrodzie. Pamiętajmy, żeby stworzyć do tego odpowiednie warunki. Skrzynię z przepuszczalną, próchniczą glebą wystawmy na nasłonecznione miejsce, a nasionka przykryjmy warstwą ziemi i dociśnijmy. Ziemia powinna być stale wilgotna, nie podlewana ostrym strumieniem, który wypłucze kiełkujące rośliny.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Lawenda Hidcote Blue Strain to wyjątkowa roślina ozdobna. Cieszyć będzie przez cały rok, mimo że kwitnie między czerwcem a wrześniem. Możemy ściąć kwiaty, zasuszyć je i rozstawić w mieszkaniu. Polecane są szczególnie do sypialni, gdzie zagwarantują nam głęboki i spokojny sen. Ich zapach pozytywnie wpływa na organizm człowieka, jednocześnie odstraszając liczne szkodniki jak komary i mole.

Materiał zewnętrzny

https://www.blackwall.pl/co-warto-wiedziec-o-tataraku/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall