RSS

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Gryfy, sztangi - co to i do czeg…

Gryfy to sprzęty sportowe…

Komornik a umowa zlecenie: Co tr…

W dzisiejszych realiach r…

Szukasz stabilnej branży? Zostań…

W niepewnych czasach …

Energia Kundalini

Wiele osób spotyka się z …

Skarga wierzyciela na czynności …

Wierzyciel, który prowadz…

Soczewki dla astygmatyków – co w…

Astygmatyzm to dość skomp…

Naszyjnik z krzyżem męski – ozdo…

Męskie naszyjniki z krzyż…

Korekta kosztów w przypadku nieu…

Polskie przepisy podatkow…

Jakie byłyby konsekwencje likwid…

Każda osoba pracująca czy…

«
»

Media społecznościowe – wady i zalety

  • Napisany przez:

Pamiętasz czasy sprzed Facebooka, gdzie w Polsce, królowały fora internetowe? Choć nie było to wcale tak dawno temu to internet przez te kilkanaście lat mocno się zmienił. Komunikatory instalowane na komputerach jak Gadu-Gadu czy Tlen to obecnie margines a komunikacja odbywa się przez Messengera czy WhatsApp. Wiele osób jest uzależnionych od mediów społecznościowych w szczególności Instagrama a w przypadku młodszych osób TikToka. Twitter stał się podstawowym miejscem do przekazywania informacji a Facebook spowodował zamknięcie wielu stron. Jakie zalety i wady mają media społecznościowe oraz czy ostatecznie warto z nich korzystać?

Co to media społecznościowe?

Tradycyjne media jak radio, telewizja czy prasa z każdym rokiem tracą na znaczeniu. Dzisiaj to internet wyznacza trendy, które później podłapują wcześniej wymienione media.

Media społecznościowe wyróżniają się tym, że jak sama nazwa wskazuje tworzone są przez społeczność. Jako użytkownik mamy wpływ na to jakie wiadomości są tam publikowane, możemy kontaktować się z innymi osobami i komentować na bieżąco interesujące nas rzeczy. Żadne inne medium nie daje tak wielu opcji, ale prowadzi to do sytuacji, w który social media zajmują wiele naszego czasu.

Jak działają poszczególne media społecznościowe i co mają do zaoferowania swoim użytkownikom? To bardzo szeroki temat, dokładne informacje na temat wszystkich mediów społecznościowych znajdziesz na stronie https://mediatorspoleczny.pl/. Z artykułów dowiesz się jakie są trendy i jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Zalety mediów społecznościowych

Wymieniliśmy już kilka podstawowych zalet mediów społecznościowych, ale spójrzmy na ten temat bardziej szczegółowo.

W pierwszej kolejności media społecznościowe służą do utrzymywania kontaktów z ludźmi, z którymi te kontakty chcemy utrzymywać. Sami decydujemy z kim rozmawiamy i kogo mamy w gronie znajomych. Najważniejsze jest to, że wiadomości są darmowe i nie ma na nie limitu. Dzięki temu dziś już mało kto używa wiadomości SMS.

Społeczność stanowią nie tylko osoby z naszego grona, możemy chcieć wyjść poza nie i poznawać nowych ciekawych ludzi. Dzięki licznym grupom, stronom i profilom możemy docierać do osób o podobnych zainteresowaniach. Na co dzień ciężko jest znaleźć czas na poznawanie ludzi, zwłaszcza gdy nie mamy pomysłu, gdzie to robić. W internecie jest to dużo prostsze i szybsze.

Media społecznościowe to również dobre źródło informacji, choć wiąże się z tym pewien minus, o którym w dalszej części. Dzisiaj informacja przenosi się bardzo szybko, już chwilę po tym jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia wiemy o nim z naszej tablicy na FB czy obserwowanych kont na Twitter.

Wady mediów społecznościowych

Pomimo wielu zalet to media społecznościowe nie są czymś do czego można podchodzić bezkrytycznie. Wspomnijmy tutaj chociażby szybki dostęp do informacji. Często nie weryfikujemy tego co do nas dociera, a nierzadko są to głupoty lub fake news, w które wierzymy bezpodstawnie. Informacja musi zawsze zostać zweryfikowana, zwłaszcza w mediach, gdzie każdy może napisać co mu się podoba.

Media społecznościowe odzierają też nas trochę z prywatności. Ekshibicjonizm życia prywatnego może być problemem na dłuższą metę.

Pomimo iż jesteśmy w stałych kontaktach ze znajomymi to rzadziej widzimy się twarzą w twarz. Media społecznościowe dają ułudę stałych relacji, a prawda jest taka, że bez częstych kontaktów łatwo spłycić relacje jakie nas łączą.

Jednak największą wadą mediów społecznościowych jest to, że po ulicach chodzą ludzie smartfony. Wpatrzeni w ekrany telefonów nie zauważamy, jak mija nam życie. Żyjemy życiem innych osób zamiast skupić się na sobie.

Dlatego zachęcamy do racjonalnego korzystania z social mediów, zwłaszcza do ograniczania ich udziału czasowego w naszym życiu.

Artykuł partnera

https://www.blackwall.pl/hosting-wordpress/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall