RSS

Pozbądź się błędów tradingowych,…

Czy jesteś jednym z tych …

Energia Kundalini

Wiele osób spotyka się z …

Czy wybór perfum powinien być de…

Wybór odpowiedniej nuty z…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

Sport to zdrowie

Powiadają, że sport to zd…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Marketing w internecie to podsta…

Marketing w internecie to…

Jak znaleźć tanią nieruchomość i…

Dobra wyszukiwarka nieruc…

16 kroków do miliona

Aby zostać milionerem i o…

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

«
»

Jaki laptop kupić?

Planujesz zakup nowego laptopa? W takim razie koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Pozwoli ci to wybrać taki sprzęt, który będzie odpowiadał twoim potrzebom.

  1. Laptop do użytku domowego
  2. Komputer przenośny dla gracza
  3. Eleganckie laptopy biznesowe

W przypadku zakupu laptopa najważniejsze jest to, aby określić, jakie ma być przeznaczenie nowego sprzętu. W sprzedaży jest tyle różnych laptopów (czasami jeden model oferowany jest w kilku wariantach), że bez ograniczenia wyboru do sprzętów dedykowanych konkretnym zastosowaniom trudno zdecydować się na konkretny model.

Laptop do użytku domowego

Niezależnie od tego, czy preferujesz przeglądać strony na telefonie, czy na komputerze, warto mieć pod ręką laptopa do użytku domowego. Dzięki temu będziesz mógł łatwo napisać pismo, wygodnie zrobić zakupy przez internet lub pograć w niewymagające gry. Tego typu sprzęt jest stosunkowo tani, ale wiąże się to z mniejszą wydajnością. Tym samym popularne komputery Lenovo lub Dell, które zostały zaprojektowane z myślą o różnych zadaniach, nie sprawdzą się przy montażu filmów raczej i nie pozwolą uruchomić nowych gier.

Komputer przenośny dla gracza

Nie oznacza to jednak, że na laptopie nie da się grać. Trzeba tylko kupić model z dobrą kartą graficzną i wydajnym procesorem. Wielu producentów oferuje serie przeznaczone dla graczy. Takie laptopy są droższe, ale bez problemu będziesz mógł na nich grać w tytuły, które mają duże wymagania sprzętowe. Jednym z popularniejszych laptopów gamingowych jest model MSI GE66 Raider 10SF-035PL. Sprzęt ten ma aż 16 GB RAM i szybki dysk SSD o pojemności 1TB.

Eleganckie laptopy biznesowe

Jeszcze inne komputery sprawdzą się do zastosowań biznesowych. Pracodawcy często starają się zaoszczędzić na takim zakupie i wybierają laptopy poleasingowe, co niestety ma dwie wady. Pierwszą jest niska wydajność sprzętu, co przekłada się na gorszy komfort pracy. Drugą natomiast to, że byle jaki sprzęt może zrobić złe wrażenie na potencjalnych klientach. Jeżeli chodzi o laptopy dla użytkowników biznesowych, najlepiej wybrać modele z elegancką obudową i niewielką wagą. Ułatwi to przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Tego typu sprzęt mają w ofercie między innymi tacy producenci jak Apple (seria laptopów Macbook Pro), Microsoft (seria Surface) oraz Asus (ZenBook). Wiele dodatkowych porad, które ułatwią ci wybór idealnego komputera, znajdziesz w artykule https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-laptop-kupic-.bhtml, gdzie opisano typy ekranów, poszczególne procesory oraz dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne.

Materiał zewnętrzny

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall