RSS

USG jamy brzusznej - na czym pol…

USG brzucha. Czym jest ba…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Sport to zdrowie

Powiadają, że sport to zd…

Skarga wierzyciela na czynności …

Wierzyciel, który prowadz…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

Dlaczego warto kupować w hurtown…

Hurtownie kosmetyczne to …

Fundusze ETF jako opłacalny spos…

Inwestowanie długotermino…

Soczewki dla astygmatyków – co w…

Astygmatyzm to dość skomp…

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

Najczęstsze wskazania do wykonan…

Bark jest jednym z na…

«
»

Co warto wiedzieć o tataraku

  • Napisany przez:

Tatarak zwyczajny to gatunek byliny, który należy do rodziny tatarakowatych. Tatarak jest rośliną o bardzo szerokim zastosowaniu. Tatarak to roślina nie tylko do stawów, ale też wykorzystuje się ją w lecznictwie czy kosmetyce. W ty artykule znajdziesz więcej informacji na temat tataraku i jego zastosowania, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tataraku, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Czym charakteryzuje się tatarak zwyczajny acorus calamus?

Tatarak zwyczajny o roślina wieloletnia, którą często sadzi się wokół wody ze względu właściwości oczyszczające. Tatarski korzeń tworzy system filtracyjny w zbiorniku wodnym, dlatego warto zasadzić tatarak przy strumykach, rzeczkach lub innych miejscach wodnych. W liściach tataraku znajduje się lekki cytrynowy zapach, który znakomicie odświeża powietrze. Ponad to liści można użyć do dekoracji. Dodatkowo tatarak zalecany jest do sadzenia przy biologicznych oczyszczalniach ścieków.  Oprócz tego tatarak zwyczajny to również roślina, która posiada wiele cennych właściwości dzięki czemu używa się jej do produkcji kosmetyków lub preparatów leczniczych. Kłącze tataraku wykorzystywane jest w lecznictwie, ponieważ wykazuje ono działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Tak więc tatarak zwyczajny to roślina, która charakteryzuje się wieloma właściwościami.

Jakie zastosowanie mają kłącza tataraku

Tatarak zwyczajny to bardzo znana roślina, która posiada  szerokie zastosowanie i rośnie w wielu miejscach na całym świecie. Kiedyś z kłączy wyrabiano perfumy czy nawet cukierki. Dzisiaj na przykład tatarskie ziele stosuje się w niewielkich ilościach w kuchni jako przyprawy do różnych dań. Jego kłącza wykorzystywane są do produkcji środków ziołowych na przykład szczególnie na wypadanie włosów lub przy dolegliwościach układu pokarmowego jako lek żołądkowy stosowany przy nieżytach, niestrawności lub wrzodach. Tatarak zwyczajny inaczej nazywany tatarskim zielem jest wspaniałym surowcem zielarskim, który znajdziesz w wielu kosmetykach lub produktach leczniczych. Olejek tatarakowy posiada działanie przeciwreumatyczne, które zmniejsza dolegliwości bólowe związane z reumatyzmem. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z zbyt dużą ilością tataraku, ponieważ może prowadzić to do zatrucia. Wszystko należy stosować w umiarze. Oprócz zastosowań w lecznictwie tatarak zwyczajny zastosowanie znajduje również w oczkach wodnych czy innych akwenach wodnych, gdzie pięknie się prezentuje oraz oczyszcza podłoże w wodzie.

Materiał zewnętrzny

Foto: Pixabay

https://www.blackwall.pl/dlaczego-warto-kupowac-w-hurtowni-kosmetycznej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall