RSS

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Marketing w internecie to podsta…

Marketing w internecie to…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

Giełda amerykańska - jaka jest j…

Stany Zjednoczone to pańs…

W jaki sposób rozliczyć PIT z Ni…

W Niemczech płacimy p…

Obozy żeglarskie dla młodzieży

Każdy człowiek ma w sobie…

5 pomysłów na spędzenie wolnego …

Po ciężkim tygodniu inten…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

«
»

Broker a dom maklerski – jaka jest różnica?

Jesteś początkującym inwestorem i zamierasz rozpocząć działalność na giełdzie? Zanim zaczniesz na dobre, dowiedz się jak najwięcej o funkcjonowaniu rynku i możliwościach, jakie na ciebie czekają. Powinieneś mieć także świadomość roli brokera w świecie finansowanym. Ten zawód dość często jest identyfikowany z maklerem. Tych określeń nie należy jednak stosować zamiennie! Sprawdź, czym różni się działalność brokera giełdowego od pracy w domu maklerskim.

Broker giełdowy i jego obowiązki

Nie da się jednoznacznie zdefiniować tego zawodu, ponieważ wiąże się on z działalnością w wielu różnych branżach. Uważa się jednak, że broker to osoba fizyczna lub prawna, która zajmuje się przede wszystkim szeroko rozumianym pośrednictwem. Jego celem jest działanie na rzecz dobra klienta i ochrona jego interesów. Reprezentuje go także w kontaktach biznesowych. Broker zawsze, niezależnie od okoliczności, musi działać na rzecz osoby, z którą współpracuje, starając się otrzymać dla niej jak najlepsze warunki oferty. Ten zawód najczęściej spotyka się w branżach:

  • finansowej,
  • giełdowej,
  • ubezpieczeniowej,
  • nieruchomościach.

Broker vs. makler – czym się różnią te funkcje?

Jeśli przymierasz się do inwestycji na giełdzie, musisz wiedzieć, że makler i broker to nie to samo. Makler pośredniczy w transakcjach giełdowych i może je realizować nie tylko na korzyść swoich klientów. To oznacza, że działa nie tylko jako pośrednik, ale także dealer. Broker przeważnie pośredniczy w obrocie na różnych rynkach, zaś działalność maklera skupia się przede wszystkim na giełdzie papierów wartościowych.

Tego typu usługi świadczy także dom maklerski. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz najwięcej takich instytucji finansowych z uprawnieniami do prowadzenia transakcji kupna i sprzedaży akcji, papierów wartościowych i obligacji w obrocie giełdowym. W rzeczywistości domy maklerskie pośredniczą w inwestowaniu na giełdzie oraz zlecają wykonanie poszczególnych transakcji w imieniu swoich klientów.

Artykuł sponsorowany

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall