RSS

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Marketing w internecie to podsta…

Marketing w internecie to…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

Giełda amerykańska - jaka jest j…

Stany Zjednoczone to pańs…

W jaki sposób rozliczyć PIT z Ni…

W Niemczech płacimy p…

Obozy żeglarskie dla młodzieży

Każdy człowiek ma w sobie…

5 pomysłów na spędzenie wolnego …

Po ciężkim tygodniu inten…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

«
»

Jak wybrać blat kuchenny, do łazienki lub do salonu?

Urządzasz albo remontujesz mieszkanie? Nawet nieduża zmiana w aranżacji może ją odmienić, a także pozytywnie wpłynąć na nasz komfort. Duże znaczenie w wielu wnętrzach ma m.in. blat, który potrafi odmienić kuchnię, łazienkę czy salon. Jakie blaty sprawdzą się najlepiej?

Najlepsze blaty kuchenne

Wybór blatów robi duże wrażenie, gdyż można zdecydować się na jeden z naprawdę bogatej oferty materiałów. Bardzo popularny jest blat kuchenny z drewna (dębu, buku lub gatunku egzotycznego), kamienia lub konglomeratu czy spieku, a także ze szkła. Nowy blat nie tylko umili obowiązki kulinarne, ale doda wnętrzu elegancji i stworzy przyjemną oprawę dla posiłków. Jeśli masz ochotę na pewną odmianę wnętrza, warto stary blat zamienić na nowy.

W tej roli świetnie sprawdzą się blaty dębowe. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych gatunków drewna, a przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży przez wiele lat. Drewno wymaga impregnacji – olejowania lub lakierowania – ale przeprowadzenie takich zabiegów to nic trudnego. Prosta czynność przedłuża ich żywotność i dodaje elegancji. Stylowy odcień brązu, charakterystyczny rysunek słojów ma bardzo dekoracyjny charakter. Taki blat doskonale komponuje się z białymi lub beżowymi meblami kuchennymi.

Blat dębowy – także w łazience?

Blat drewniany w kuchni nie dziwi nikogo, ale w łazience budzi obawy. Niepotrzebnie, gdyż jest on doskonałym wyborem, a prezentuje się bardzo stylowo. Pod praktycznym blatem można też schować urządzenia lub drobiazgi – jak pudełko na środki chemiczne czy kosz na pranie. Blat drewniany dębowy prezentuje się wyjątkowo estetycznie w różnych wnętrzach. Poza tym, jeśli mamy już blat dębowy w kuchni, podobny wybór do łazienki pozwala zachować harmonię w całym mieszkaniu.

Blat dębowy w innych pomieszczeniach

Drewno ma wiele cech, które doceniamy także w innych pomieszczeniach – w salonie, sypialni, gabinecie, pracowni artystycznej czy w pokoju dziecka. Można z niego wykonać blat, który posłuży za biurko. Zamiast dużego mebla można wykonać blat i zyskać wrażenie lekkości aranżacji. Co najważniejsze, jest to materiał naturalny, stylowy, ciepły w dotyku i w odbiorze. Taki blat może mieć charakter minimalistyczny, retro czy vintage, ale nie brakuje też pomysłów na designerskie projekty.

W salonie posłuży jako podstawa dla kwiatów czy innych dodatków. Dobrym wyborem będzie blat dębowy, gdyż jest bardzo wytrzymały i solidny. Marka Drewnoland oferuje wysokiej jakości materiały, wyselekcjonowane i tak przygotowane, by zagwarantować najwyższą jakość.

Materiał zewnętrzny

https://www.blackwall.pl/rolety-do-altanki-praktyczne-i-estetyczne/

https://www.blackwall.pl/parapety-mdf-trwale-rozwiazanie-na-wiele-lat/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall