RSS

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

Czy warto inwestować w akcje? O …

Inwestowanie w akcje inte…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

Praca opiekunki za granicą: wady…

Ile osób, tyle opinii…

USG jamy brzusznej - na czym pol…

USG brzucha. Czym jest ba…

Fundusze ETF jako opłacalny spos…

Inwestowanie długotermino…

Życiodajne Procesy W Inżynierii …

Istnieje wiele zjawisk, k…

Czym jest i co powinna zawierać …

Umowa darowizny ma za…

Pozbądź się błędów tradingowych,…

Czy jesteś jednym z tych …

Naszyjnik z krzyżem męski – ozdo…

Męskie naszyjniki z krzyż…

«
»

Giełda amerykańska – jaka jest jej specyfika?

Stany Zjednoczone to państwo ogromnych możliwości, także pod kątem inwestowania. Nieprzypadkowo dwa największe rynki akcji znajdują się właśnie tam. Co jednak powinniśmy wiedzieć, nim spróbujemy swoich sił, inwestując na giełdzie nowojorskiej lub giełdzie Nasdaq?

To właśnie te dwie potężne giełdy skupiają takich światowych gigantów, jak Google, Apple czy Facebook. Można się zastanowić – czy pasujemy do takiego towarzystwa, ale to pytanie jest bezzasadne, gdyż obecnie inwestowania za oceanem jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. To dlatego osoby z każdego zakątka globu chcą uczyć się, jak kupować tam akcje, by sprawnie pomnażać swoje zyski!

Giełda amerykańska – miejsce wielkich możliwości

Giełda amerykańska to miejsce wielkich transakcji, gdzie inwestorzy kupują i sprzedają akcje spółek, jakie notowane są na giełdzie. Jak wspomnieliśmy, dominują tu dwie największe giełdy na świecie – New Tork Stock Exchange i Nasdaq Stock Exchange. Umożliwiają kupno i sprzedaż akcji różnych spółek giełdowych, także tych największych, jak Nike, Mc Donald’s, Amazon itp. Nie ma ustalonej wartości amerykańskiego rynku akcji, bo ta zmienia się w zależności od tego, jak oceniane są notowania giełdy amerykańskiej, a dokładnie od tego, ile transakcji kupna i sprzedaży dokonano.

Indeksy giełdowe – co to takiego?

Żeby dobrze zrozumieć mechanizm działania giełdy, musimy poznać pojęcie indeksów giełdowych. Zostały stworzone, by pomóc inwestorom i innym podmiotom biorącym czynny udział w działaniu giełdy – ekonomistom, traderom czy dziennikarzom. Wymieńmy trzy największe i najbardziej rozpoznawalne indeksy giełdy. Jednym z nich jest indeks giełdowy S&P 500, który mierzy wartość największych spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Warto dowiedzieć się więcej o tej giełdzie – przeczytasz o tym w tym artykule. Drugim jest indeks giełdowy Nasdaq 100, mierzący wartość 100 największych spółek notowanych na giełdzie Nasdaq. Trzecim indeksem jest Dow Jones 30. Został opracowany już w 1896 roku, aby pomóc śledzić notowania na giełdzie, gdy informacje o różnych spółkach były mocno ograniczone. Indeks ten odnosi się do 30 spółek z bardzo różnych sektorów.

Jak inwestować na giełdzie amerykańskiej?

Dowiedzmy się teraz najważniejszych rzeczy o tym, jak zacząć inwestować na giełdzie, kupując akcje różnych spółek, nawet takich tuzów jak Facebook czy Google. Żeby to się udało, należy nie tylko znaleźć kogoś, kto jest właścicielem takich akcji, ale i osobę, która będzie chciała je sprzedać. To jest rola brokera, który za pośrednictwem platformy internetowej kieruje zlecenia kupna i sprzedaży do innych nabywców i sprzedawców. Żeby zaś otrzymać najnowsze notowania giełdy amerykańskiej, musimy mieć dostęp do specjalistycznej platformy do handlu i tworzenia wykresów. Takie miejsca znacząco ułatwiają inwestowanie na giełdzie amerykańskiej. Bardzo ważne też, by stworzyć rutynę analizowania instrumentów, co pozwoli podejmować skuteczne decyzje tradingowe. Gdy już otworzymy rachunek transakcyjny (rzeczywisty lub demo) możemy pobrać bezpłatną platformę transakcyjną i znaleźć dla siebie odpowiednią rutynę.

Wiemy już dość sporo o specyfice giełdy amerykańskiej. Mamy teraz dobry punkt wyjścia do bardziej szczegółowego zgłębiania tematu, a w konsekwencji inwestowania.

Artykuł partnera

https://www.blackwall.pl/darmowe-ogloszenia-czy-warto-z-nich-korzystac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall