RSS

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Marketing w internecie to podsta…

Marketing w internecie to…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

Giełda amerykańska - jaka jest j…

Stany Zjednoczone to pańs…

W jaki sposób rozliczyć PIT z Ni…

W Niemczech płacimy p…

Obozy żeglarskie dla młodzieży

Każdy człowiek ma w sobie…

5 pomysłów na spędzenie wolnego …

Po ciężkim tygodniu inten…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

«
»

Dlaczego filatelistyka może być ciekawym hobby w XXI wieku?

  • Napisany przez:

Wydawać by się mogło, że filatelistyka to zapomniane hobby. Swoje lata świetności przeżywała przed nastaniem XXI wieku i rozwoju w obszarze cyfryzacji. Tymczasem okazuje się, że prawdziwi pasjonaci tego jakże pięknego zajęcia, nieustannie realizują swoje cele kolekcjonerskie. Mają oczywiście świadomość tego, że nie da się zebrać wszystkich znaczków z całego świata, jednak potrzeba gromadzenia coraz ciekawszych, jeszcze bardziej pobudza ich ambicje. Każdy kolekcjoner od czegoś zaczynał. W jednym przypadku przygodę z filatelistyką rozpoczęło serce znaczek, w innym zaś był to symbol historyczny, nawiązujący do konkretnego wydarzenia. Czy filatelistyka może być ciekawym hobby dla dziecka, ale i dorosłej osoby? Jaki symbol przedstawiony na znaczku cieszy się największą popularnością? Czy popularny kształt serca może jeszcze zachwycać?

Dlaczego warto zbierać znaczki?

Kolekcjonowanie znaczków to w wielu rodzinach pasja, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Dlatego też zagorzali filateliści, bardzo często mogą pochwalić się wyjątkowo bogatym i wartościowym zbiorem. Największą zaletą tego zajęcia jest brak presji. Filatelistyka nie jest bowiem rodzajem hobby, które należy regularnie rozwijać. W tym przypadku liczy się raczej skuteczność i zaradność. Filateliści cenią sobie szczególnie najcenniejsze symbole, za które często są w stanie zapłacić wysokie kwoty. W zbiorach poza najbardziej popularnymi kolekcjami jak np. serce i motywy prezentujące życie, znajdują się także te związane z historią poszczególnych państw, a także znaczki rocznikowe.

Filatelistyka w XXI wieku

Filatelistyka to zajęcie dla każdego. Symbole na znaczkach mogą bowiem przyjmować różną formę. Prezentuje się na nich wizerunki znanych osób, wydarzenia historyczne, ale są to również projekty o tematycznym charakterze. Wiele znaczków przedstawia np. elementy przyrody, zabytki miast czy wartości, które dotyczą ludzkich emocji jak np. symbol serca. W symbolu serca najpiękniejsze jest bowiem to, że niezależnie od tego w jakiej postaci się pojawi i jak wygląda, zawsze zachwyca tak samo. Symbol serca na znaczku pocztowym, to dużo więcej niż filatelistyka. Serce człowieka to namiętność i miłość, bez których nie ma życia.

Serce znaczek – absolutna podstawa każdej kolekcji

Obok symbolu serca nie da się przejść obojętnie. Serce oznacza uczucia. To samo tyczy się więc przedstawienia go w tematycznych zbiorach kolekcjonerskich. Rozpoczynając swoją przygodę z filatelistyką, można kierować się m.in. metodą nabywania wszystkich znaczków z danej serii pod kątem tematycznym, czyli postawić np. na serce znaczek i na nim w pierwszej kolejności skupić swoją uwagę. Zbieranie można jednak również rozpocząć, trzymając się zasad tzw. filatelistyki klasycznej, która polega na na zbieraniu znaczków z danego kraju w porządku chronologicznym.

Kolekcjonowanie znaczków może być formą na znalezienie wspólnego języka z wnukami czy własnymi dziećmi. Pokazując swoją pasję najmłodszym, warto próbować włączyć ich w jej historię oraz przedstawić zalety filatelistyki i jej największe wartości.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall