RSS

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Zaoszczędź na wymianie walut w k…

Każdy z nas wszędzie szuk…

Gryfy, sztangi - co to i do czeg…

Gryfy to sprzęty sportowe…

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

Jak wybrać firmę pożyczkową

Gdy przeglądamy strony in…

Jakie byłyby konsekwencje likwid…

Każda osoba pracująca czy…

16 kroków do miliona

Aby zostać milionerem i o…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

Jak znaleźć tanią nieruchomość i…

Dobra wyszukiwarka nieruc…

«
»

Dlaczego filatelistyka może być ciekawym hobby w XXI wieku?

  • Napisany przez:

Wydawać by się mogło, że filatelistyka to zapomniane hobby. Swoje lata świetności przeżywała przed nastaniem XXI wieku i rozwoju w obszarze cyfryzacji. Tymczasem okazuje się, że prawdziwi pasjonaci tego jakże pięknego zajęcia, nieustannie realizują swoje cele kolekcjonerskie. Mają oczywiście świadomość tego, że nie da się zebrać wszystkich znaczków z całego świata, jednak potrzeba gromadzenia coraz ciekawszych, jeszcze bardziej pobudza ich ambicje. Każdy kolekcjoner od czegoś zaczynał. W jednym przypadku przygodę z filatelistyką rozpoczęło serce znaczek, w innym zaś był to symbol historyczny, nawiązujący do konkretnego wydarzenia. Czy filatelistyka może być ciekawym hobby dla dziecka, ale i dorosłej osoby? Jaki symbol przedstawiony na znaczku cieszy się największą popularnością? Czy popularny kształt serca może jeszcze zachwycać?

Dlaczego warto zbierać znaczki?

Kolekcjonowanie znaczków to w wielu rodzinach pasja, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Dlatego też zagorzali filateliści, bardzo często mogą pochwalić się wyjątkowo bogatym i wartościowym zbiorem. Największą zaletą tego zajęcia jest brak presji. Filatelistyka nie jest bowiem rodzajem hobby, które należy regularnie rozwijać. W tym przypadku liczy się raczej skuteczność i zaradność. Filateliści cenią sobie szczególnie najcenniejsze symbole, za które często są w stanie zapłacić wysokie kwoty. W zbiorach poza najbardziej popularnymi kolekcjami jak np. serce i motywy prezentujące życie, znajdują się także te związane z historią poszczególnych państw, a także znaczki rocznikowe.

Filatelistyka w XXI wieku

Filatelistyka to zajęcie dla każdego. Symbole na znaczkach mogą bowiem przyjmować różną formę. Prezentuje się na nich wizerunki znanych osób, wydarzenia historyczne, ale są to również projekty o tematycznym charakterze. Wiele znaczków przedstawia np. elementy przyrody, zabytki miast czy wartości, które dotyczą ludzkich emocji jak np. symbol serca. W symbolu serca najpiękniejsze jest bowiem to, że niezależnie od tego w jakiej postaci się pojawi i jak wygląda, zawsze zachwyca tak samo. Symbol serca na znaczku pocztowym, to dużo więcej niż filatelistyka. Serce człowieka to namiętność i miłość, bez których nie ma życia.

Serce znaczek – absolutna podstawa każdej kolekcji

Obok symbolu serca nie da się przejść obojętnie. Serce oznacza uczucia. To samo tyczy się więc przedstawienia go w tematycznych zbiorach kolekcjonerskich. Rozpoczynając swoją przygodę z filatelistyką, można kierować się m.in. metodą nabywania wszystkich znaczków z danej serii pod kątem tematycznym, czyli postawić np. na serce znaczek i na nim w pierwszej kolejności skupić swoją uwagę. Zbieranie można jednak również rozpocząć, trzymając się zasad tzw. filatelistyki klasycznej, która polega na na zbieraniu znaczków z danego kraju w porządku chronologicznym.

Kolekcjonowanie znaczków może być formą na znalezienie wspólnego języka z wnukami czy własnymi dziećmi. Pokazując swoją pasję najmłodszym, warto próbować włączyć ich w jej historię oraz przedstawić zalety filatelistyki i jej największe wartości.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall