RSS

Komornik a umowa zlecenie: Co tr…

W dzisiejszych realiach r…

Zazdrość - jak z nią walczyć?

Zazdrość to jedna z najmn…

Jak wybrać konto bankowe i na ty…

Wybór odpowiedniego konta…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Skarga wierzyciela na czynności …

Wierzyciel, który prowadz…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Korekta kosztów w przypadku nieu…

Polskie przepisy podatkow…

Szukasz stabilnej branży? Zostań…

W niepewnych czasach …

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

Karkonoski Park Narodowy - dlacz…

Organizacja eventu firmow…

«
»

Jak wybrać konto bankowe i na tym zarobić?

Wybór odpowiedniego konta bankowego to nie lada wyzwanie. W trosce o swoje finanse należy dobrać ofertę pasującą najbardziej do potrzeb i stylu życia. Rachunek osobisty jest podstawową, spersonalizowaną usługą bankową, który ma za zadanie chronić wpływy i wykonywanie codziennych transakcji. Dla tych, którzy pragną oszczędzać, w ofercie banku znaleźć można również konta oszczędnościowe. Jak więc wybrać konto bankowe i na tym zarobić? 

Konto osobiste może służyć między innymi do wypłaty wynagrodzenia, płatności kartą, opłaty rachunków czy spłaty kredytu. Nie jest łatwo wyobrazić sobie produkt bardziej powszechny niż ten. Częstym dodatkiem do takiej usługi są też rachunki oszczędnościowe, których zadaniem jest zarabiać 24 godziny na dobę. Zarówno wybór odpowiedniej oferty, jak i kooperacja tych dwóch produktów pozwala na sprawne zarządzanie finansami.  

Jakie konto osobiste wybrać?

Najważniejszym zadaniem podczas wybierania konta osobistego jest zdefiniowanie swoich potrzeb.  Na co należy zwrócić uwagę przy sprawdzaniu oferty banku? Przy wyborze podstawowej usługi liczą się opłaty i prowizje, dostęp do środków do rachunku i promocje. Większość banków w swoich ofertach posiada konta, które można prowadzić za darmo. Nierzadko spełnić należy jednak kilka warunków, dzięki którym nawet wypłacanie środków z bankomatu innego banku jest bezpłatne. Przyjrzymy się trzem najlepiej ocenianym kontom osobistym w 2019 roku.

1.  Najlepsze konto bankowe w Santander Bank 

To jeden z topowych banków w Polsce. Posiada w swojej ofercie wiele produktów pomagających w zarządzaniu finansami. Konto Jakie Chcę to konto dla każdego, kto ukończył 13. rok życia. Prowadzenie tego konta jest darmowe. W zestawie z tym produktem klient otrzymuje kartę płatniczą, która również nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, jeśli w ciągu miesiąca wykona się nią więcej niż 5 transakcji płatniczych. Może być to płatność zarówno za warzywa i owoce w sklepie spożywczym, jak też za ubrania w markowym sklepie z odzieżą. Jeśli w ciągu miesiąca ten warunek nie zostanie spełniony, bank pobiera opłatę wysokości 5 złotych. W ofercie tej zawierają się również darmowe przelewy, które ułatwią płacenie rachunków i zakupy online oraz bezprowizyjne korzystanie z każdego bankomatu. Santander Bank w swojej ofercie posiada również usługę zwrotu za zakupy oraz zwrotu cashback za otwarcie konta, co pozwala na dodatkowe oszczędności bez wyrzeczeń.

PORADA BANKOWCA #1: Otwarcie i prowadzenie tego konta jest zupełnie darmowe, ale jak zarabiać z Kontem Jakim Chcę? Najprostszym sposobem jest cashback. Otrzymywanie darmowych zwrotów nigdy nie było łatwiejsze. Z pomocą portali, takich jak Tipli.pl za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Bank klient otrzyma zwrot nawet do 20 złotych.

 

Czym jest cashback?

Cashback to nowa na rynku usługa zacieśniająca więź sprzedawcy z klientem. Często traktowana jest jako forma programu lojalnościowego. Codziennie zakupy, płatności za rachunki, a nawet podstawowe usługi, z których korzysta każdy z nas kosztują niemało, ale cashback pozwala odzyskać część wydanych podczas zakupów pieniędzy.

Jak działa cashback?

Na początku należy wybrać serwis cashbackowy i zarejestrować się na jego stronie internetowej. Po rejestracji i zalogowaniu nie pozostaje nic innego, tylko kupować i oszczędzać na zwrotach pieniędzy. Po zakupach zwrot automatycznie wraca na konto użytkownika, który może zlecić wypłatę uzbieranych środków na swoje konto osobiste. Wypłata zwróconych przez sklep środków jest zazwyczaj bezpłatna.

Jednym z serwisów zajmujących się usługą cashback jest Tipli.pl. Koszty korzystania z tej platformy i usługi są całkowicie zerowe. Rejestracja na stronie serwisu jest również bezpłatna, a klient płaci jedynie za zakupiony przez niego towar.  Wystarczy kupować i odbierać zwroty!

 

Nest konto w Nest Banku

Nest konto jest kontem osobistym, które bezwarunkowo oferuje darmową obsługę produktu, kartę płatniczą oraz wypłaty gotówki z wszystkich bankomaty. Jest to konto dla osób powyżej 18. roku życia. Darmowe konto bankowe gwarantuje również brak opłat za przelewy gotówkowe, co ułatwia zarządzanie swoimi finansami. Oferta banku wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom technologicznym. Klient banku i posiadacz podstawowego konta bankowego będzie mógł korzystać z innowacyjnych sposobów płatności internetowych takich jak Google Pay. Jest to jedno z najlepszych konto bankowych prowadzonych za darmo.

PORADA BANKOWCA #2: Z usługą cashback w serwisie Tipli.pl za założenie konta w Nest Banku możesz otrzymać dodatkowo 25 złotych zwrotu.

 

Konto 360 w Millenium Bank 

Wystarczy spełnić dwa proste warunki, by Konto 360 w Millenium Bank było darmowe. Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć w przypadku, gdy poprzednim miesiącu na konto trafi wpływ zewnętrzny o wartości minimum 1000 złotych. Drugim warunkiem jest wykonanie minimum jednej płatności kartą przynależącą do rachunku. Spełnienie obu warunków gwarantuje darmowe prowadzenie konta w banku, darmową kartę płatniczą oraz darmową wypłatę środków z bankomatów i przelewy bez żadnych kosztów. Jeśli nie uda się spełnić któregoś z punktów, opłata za prowadzenie konta to tylko 8 złotych miesięcznie, a za używanie karty bank policzy sobie 7 złotych.

PORADA BANKOWCA #3: Jesteś fanem nowoczesnych technologii, a płatność telefonem nie jest Ci obca? Ten bank umożliwia szybkie płatności Blikiem oraz innymi formami ekspresowych transakcji online.

 

Jak wybrać konto oszczędnościowe?

Rachunek oszczędnościowy służy do pomnażania środków. Konto osobiste nie jest oprocentowane, dlatego częstą praktyką w zarządzaniu swoimi finansami jest dodatkowe darmowe konto w banku, które pozwala pieniądzom pracować, podczas gdy my śpimy. 

W przypadku wyboru konta oszczędnościowego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania. Im wyższe oprocentowanie, tym lepiej dla zgromadzonych środków. Zazwyczaj banki podają oprocentowanie nominalne rachunków, co w praktyce oznacza procent przyrostu środków w skali rocznej. Klienci zainteresowani takim mnożeniem swoich oszczędności, powinni również zwrócić uwagę na kwotę objętą oprocentowaniem oraz na koszt wypłaty odsetek. 

Jedno z wyższych oprocentowań  na rynku oferuje bank City Handlowy, gdzie w skali roku można otrzymać maksymalne do 4 procent. Warunkiem otrzymania oprocentowania maksymalnego jest utrzymanie na koncie kwoty wyższej niż 30 tysięcy złotych. Taka kwota powinna znajdować się na koncie podczas okresu obowiązywania promocji. Pierwszy przelew środków w miesiącu oraz ich wypłata jest darmowa. Kolejne kosztują 10 złotych. Należy pamiętać, że okres obowiązywania promocji to 4 miesiące i to właśnie po ich upłynięciu po raz pierwszy można wypłacić naliczone oprocentowanie.

Konkurencyjną dla banku City Handlowy ofertą jest oferta Getin Banku, gdzie oprocentowanie roczne wynosi maksymalnie 3,5 procent. Naliczone odsetki można wypłacić dopiero po 12 miesiącach. 

 

Wydawaj i oszczędzaj 

Jest wiele sposobów na oszczędzanie. Jednym z podstawowych jest wybór usług, których obsługa jest prowadzona darmowo. Bezpłatne konto bankowe to podstawa w odpowiednim zarządzaniu swoimi finansami. Konto oszczędnościowe, które może działać przy rachunku osobistym, pomoże z kolei w maksymalizacji zysków. Dlaczego by nie zarobić jeszcze więcej? Usługa cashback sprawdzi się tu doskonale. Zadbaj o swoje finanse z Tipli i oszczędzaj przy każdej okazji bez wyrzeczeń.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall