RSS

Komornik a umowa zlecenie: Co tr…

W dzisiejszych realiach r…

Jak wybrać firmę pożyczkową

Gdy przeglądamy strony in…

Kurzajka na stopie przyczyny i l…

Sporym problemem, który d…

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

Energia Kundalini

Wiele osób spotyka się z …

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Czy warto inwestować w akcje? O …

Inwestowanie w akcje inte…

Dlaczego warto kupować w hurtown…

Hurtownie kosmetyczne to …

Jak znaleźć tanią nieruchomość i…

Dobra wyszukiwarka nieruc…

«
»

Praca opiekunki za granicą: wady i zalety

Ile osób, tyle opinii – nie inaczej jest również w przypadku pracy opiekunki za granicą. Nasza agencja, Veritas Opieka, posiada w swojej puli opiekunki przebywające na zleceniu w Niemczech, więc na warunkach pracy w tym właśnie kraju skupimy się w niniejszym artykule. Zbierzemy tu najczęściej wspominane przez opiekunki wady i zalety tego nietypowego zawodu, aby nowe potencjalne pracowniczki wiedziały, czego się spodziewać.

Czego powinna się spodziewać w pracy opiekunka za granicą?

Przed wyjazdem należy znać chociażby podstawowe zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów. Ogromnym faux-pas jest zwracanie się do seniora czy jego rodziny „na ty” – Niemcy są szczególnie na to wyczuleni. Należy zwracać się w formie grzecznościowej (Sie), chyba że podopieczny i jego członkowie rodziny sami proponują przejście na „duzen” (niemieckie określenie na przejście „na ty”). W Niemczech nie funkcjonuje też zasada „studenckiego kwadransa” – spóźnianie się na spotkania jest niedopuszczalne. Niemcy słyną z punktualności, więc jeśli wadą opiekunki jest notoryczne spóźnianie się, radzimy nad tą cechą popracować.

Abstrahując od niemieckich zwyczajów, opiekunka za granicą powinna mieć na uwadze, że wyjeżdża do seniora lub seniorki, która z powodu choroby lub wypadku nie potrafi funkcjonować samodzielnie. Fakt, że się jest od kogoś zależnym oraz uciążliwe choroby mogą sprawić, że podopieczny bywa czasami nieprzyjemny i nieżyczliwy. Dlatego od opiekunki są wymagane przede wszystkim kompetencje miękkie – powinna się kierować empatią i wyrozumiałością.

Praca opiekunki za granicą ma oczywiście też swoje zalety, zwłaszcza gdy wyjeżdża się na sztelę z agencją, np. Veritas Opieka. Agencja pokrywa wszelkie koszty transportu na miejsce zlecenia i ubezpieczeń. Zapewnia ochronę w postaci jasno sporządzonej umowy i koordynatora, do którego nawet przebywając za granicą, opiekunka może się zgłosić. O nocleg i wyżywienie również nie trzeba się martwić – opiekunka mieszka przecież na zleceniu pod jednym dachem z seniorem.

Wyjazd opiekunki za granicę wiąże się z wieloma możliwościami. Jest to dobra okazja do dorobienia sobie do emerytury (nawet do 2000 euro netto miesięcznie), do poznania nowej kultury, ludzi i do poszerzenia horyzontów. Opiekunka za granicą ma możliwość nauczenia się języka niemieckiego w najszybszy i najskuteczniejszy możliwy sposób, po prostu używając go na co dzień.

Nie zwlekaj i spróbuj swoich sił w pracy opiekunki za granicą – gwarantujemy atrakcyjne wynagrodzenie i komfortowe warunki pracy! Sprawdź na: Oferty pracy w opiece Niemcy.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall