RSS

Broker a dom maklerski – jaka je…

Jesteś początkującym …

Czym jest i co powinna zawierać …

Umowa darowizny ma za…

5 pomysłów na spędzenie wolnego …

Po ciężkim tygodniu inten…

Karkonoski Park Narodowy - dlacz…

Organizacja eventu firmow…

Gryfy, sztangi - co to i do czeg…

Gryfy to sprzęty sportowe…

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

Jak wybrać konto bankowe i na ty…

Wybór odpowiedniego konta…

Zazdrość - jak z nią walczyć?

Zazdrość to jedna z najmn…

Sport to zdrowie

Powiadają, że sport to zd…

«
»

Zaoszczędź na wymianie walut w kantorach internetowych

Każdy z nas wszędzie szuka oszczędności. Nie lubimy przepłacać za rachunki, chętnie kupujemy na „promocji” itp. Czasami wynika to po prostu z konieczności oszczędzania, bo w domowym budżecie brakuje pieniędzy, a czasami po prostu oszczędzamy na jakiś cel. Bardzo dużo okazji, do szukania takich oszczędności, daje nam w dzisiejszych czasach Internet. Możemy dzięki niemu taniej rezerwować bilety lotnicze, możemy kupować na aukcjach internetowych, czy też w sklepach internetowych, gdzie ceny są zwykle niższe a i o „promocje” łatwiej.

Internet daje sporą możliwość oszczędności także dla tych, którzy często wymieniają waluty. Dlaczego? Albowiem możemy kupować je w kantorach internetowych, gdzie kursy walut są o wiele korzystniejsze niż w kantorach stacjonarnych, nie mówiąc już o bankach. Można to zobaczyć na przykładzie. W dniu dzisiejszym kurs zakupu euro w banku PKO BP wynosi 4,53 zł. A w kantorze walutowym Cinkciarz 4,42 zł. Gdy więc chcemy kupić 1000 euro i robimy to w Banku PKO BP musimy wydać 4 530 zł. Jeżeli 1000 euro kupimy w kantorze Cinkciarz, wydamy na to 4 420 zł. Jak więc widać, różnica wynosi tu 110 zł. Podobnie wygląda sprawa, gdy obcą walutę chcemy sprzedać. Kurs w PKO BP to 4,27 zł, a w Cinkciarz 4,41. Sprzedając więc 1000 euro w PKO BP dostaniemy 4270 zł a w Cinkciarz 4 410 zł. Różnica wynosi więc 140 zł. Są to więc kwoty dosyć duże. Jest to szczególnie istotne, gdy kupujemy lub sprzedajemy walutę często. Dotyczy to więc min posiadaczy kredytów zaciąganych w obcej walucie, którzy co miesiąc muszą kupować franki czy euro, by spłacić ratę. Gdy dodamy sumę zaoszczędzoną w każdy miesiąc, okaże się że jedną lub dwie raty w miesiącu spłacamy dzięki pieniądzom zaoszczędzonym na wymianie walut w kantorze internetowym.

Wiele ludzi obawia się, że e-kantory nie są bezpieczne i że możemy stracić nasze pieniądze. Nic bardziej mylnego. Kantory, zwłaszcza te najlepsze (znajdziesz je z łatwością w porównywarce kantorów walut kantorywalut.pl), mają solidne podstawy finansowe i nie ma się co obawiać korzystania z ich usług. Tym bardziej, że wymienianie walut jest mich bardzo proste. Musimy przede wszystkim mieć konto walutowe w jakimś banku. Gdy założymy konto w kantorze internetowym, możemy już o każdej porze dnia i nocy dokonywać zakupów obcej waluty lub je sprzedawać. A później pozostaje nam już tylko liczyć oszczędności, jakie uzyskamy dzięki takim transakcjom. Możemy je przeznaczyć na spłatę raty kredytu, wyjazd na wczasy, czy może na prezent dla naszych najbliższych. Jeżeli więc kupujesz lub sprzedajesz waluty, nie zastanawiaj się tylko rób to za pośrednictwem jednego z wielu kantorów internetowych.

Szczegółowe informacje: www.kantorywalut.pl

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall