RSS

Dlaczego warto kupować w hurtown…

Hurtownie kosmetyczne to …

Czy warto wykonać labioplastykę?…

Kobiety, które poddały si…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Życiodajne Procesy W Inżynierii …

Istnieje wiele zjawisk, k…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

16 kroków do miliona

Aby zostać milionerem i o…

Soczewki dla astygmatyków – co w…

Astygmatyzm to dość skomp…

Korekta kosztów w przypadku nieu…

Polskie przepisy podatkow…

5 pomysłów na spędzenie wolnego …

Po ciężkim tygodniu inten…

Jak znaleźć tanią nieruchomość i…

Dobra wyszukiwarka nieruc…

«
»

Do you speak English? Czy warto uczyć się angielskiego?

  • Napisany przez:

Marzą Ci się dalekie podróże, pełne wrażeń i przygód? Chciałbyś odwiedzić ciekawe miejsca, poznać inne kultury, zwyczaje i nowych ludzi? Myślisz o pracy za granicą? A może chciałbyś wyjechać do innego kraju na studia lub do szkoły średniej?

Życie niesie nam w dzisiejszych czasach naprawdę wiele możliwości i okazji. Pomyślmy tylko – ile ciekawych osób moglibyśmy poznać oraz atrakcyjnych miejsc odwiedzić, gdyśmy tylko byli w stanie sprawnie się porozumiewać. Obecnie, do dobrej komunikacji wciąż niezbędna jest znajomość języka. Tak długo jak przebywamy w naszym rodzinnym kraju, jest to głównie znajomość języka ojczystego. Za granicą jest to wciąż język angielski. Statystyki wskazują, że spośród ok. 7,5 miliarda osób na świecie, niemal 1,5 miliarda mówi po angielsku1. Skoro jest to ok. 20% wszystkich osób zamieszkujących naszą planetę, jasnym staje się, że znając angielski możemy swobodnie przemieszczać się, podróżować, uczyć się lub poszukiwać nowej pracy w większości miejsc na świecie.

 

Wyjeżdżając za granicę, niekoniecznie do krajów anglojęzycznych, możemy bardzo często usłyszeć znane już chyba wszystkim pytanie: Do you speak English? Jeżeli nie umiemy rozmawiać w tym języku i nie znamy go na tyle, aby mieć możliwość swobodnej komunikacji, będzie nam bardzo ciężko porozumieć się z innymi osobami. W skrajnych sytuacjach mogą z tego wyniknąć zupełnie niepotrzebne nieporozumienia! Porozumiewanie się „na migi” nie jest ani łatwe, ani profesjonalne. Powinno więc raczej stanowić ostateczność. ?

Nauka języka angielskiego

 

Jeśli nie chcemy doświadczać barier językowych, powinniśmy zadbać o to, aby nauczyć się języka angielskiego przynajmniej na poziomie pozwalającym na sprawnie porozumiewanie w codziennych sytuacjach. Świetnym wyborem mogą okazać się tutaj kursy języka angielskiego. Obecnie bardzo często możemy nie tylko zapisać się na nie przez Internet, ale również uczyć się w ramach zajęć online. Takie kursy, które oferuje chociażby English Corner – https://englishcorner.pl/, pozwalają zresztą nie tylko nabyć umiejętności przydatne podczas zagranicznych wojaży, ale również przygotować się do egzaminów lub testów z tego języka. Kursy umożliwiają bowiem i naukę na różnym poziomie zaawansowania i zazwyczaj uczą nie tylko samego języka, ale także strategii zdawania danego egzaminu.

 

Niezwykle ważne jest to, aby naukę języka angielskiego rozpocząć już od najmłodszych lat. Często dzieci w przedszkolach lub nawet w żłobkach zaczynają poznawać podstawowe słowa i zwroty, które stopniowo oswajają je z językiem angielskim i stanowią świetne wprowadzenie do dalszej nauki tego języka. Dziecięcy umysł szybko zapamiętuje powtarzane wyrazy i zwroty, które potem swobodnie może wypowiadać i układać w większe zdania. Istnieją również badania wskazujące, że wczesna dwujęzyczność niesie wiele korzyści w dorosłym życiu. Jak podają naukowcy, umysły osób dwujęzycznych od najmłodszych lat pracują intensywniej i dzięki temu treningowi są w stanie sprawniej rozwiązywać różne zagadki intelektualne.

 

Kury przygotowawcze do matury z angielskiego i dla ósmoklasistów

 

Młodzi ludzie na pewnym etapie tradycyjnej edukacji stają w obliczu konieczności formalnego sprawdzenia zdobytych w szkole umiejętności. Takim sprawdzianem jest egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego oraz w kolejnym etapie egzamin maturalny z angielskiego. Oba te egzaminy są często bardzo stresujące i wymagają sporej wiedzy od uczniów. Warto więc odpowiednio wcześniej sprawdzić poziom swojej wiedzy i „podszlifować” umiejętności, korzystając ze specjalnych kursów przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty oraz kursów dla maturzystów. Na taki kurs możemy bez problemu zapisać się do English Corner, a potem uczyć się indywidualnie, bądź w niewielkiej grupie on-line – bez wychodzenia z domu, wygodnie siedząc przed monitorem własnego komputera, co w dobie pandemii COVID-19 ma wciąż szczególne znaczenie.

 

Kursy dla ósmoklasistów i kursy przygotowawcze do matury – https://englishcorner.pl/oferta/kursy-przygotowawcze-do-matury-z-angielskiego/ dla uczniów przygotowujących się do egzaminu z języka angielskiego, są opracowane przez nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem – egzaminatorów CKE oraz pasjonatów języka. Żeby odnieść sukces na egzaminie wystarczą więc, oprócz systematyczności i chęci do nauki, dobre i stabilne połączenie z Internetem oraz zapisanie się na wybrany kurs.

 

Zacznij jak najszybciej

 

Odkładanie nauki języka obcego na później to zły pomysł. Dlaczego?

Dorastając, a później też jako dorośli już ludzie, mamy coraz więcej obowiązków, coraz więcej rzeczy na głowie i często w konsekwencji coraz mniej czasu dla siebie. Przesuwamy więc w pewnym momencie naukę języka obcego na odległe miejsce na liście naszych priorytetów, a potem coraz trudniej jest nam kolejność na tej liście zmienić.

 

Tymczasem w dzisiejszych czasach, zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski, odkładanie nauki „na później” to duży błąd, bo języka obcego nie nauczymy się przecież w jeden weekend! Teoretycznie wszyscy wiemy, że język to nie tylko podstawowe zasady gramatyczne, bądź odpowiedni zasób słownictwa. Na poznanie kultury danego języka, osłuchanie się z różnymi akcentami, poznanie idiomów i unikalnych powiedzonek potrzebny jest czas i nauka języka to nie „bułka z masłem”, ani „a piece of cake”. Już na tym prostym przykładzie widać zresztą, że język obcy to nie tylko dosłownie przetłumaczone słowa. Język obcy to kultura, historia, polityka, ekonomia i wiele innych elementów, które w ramach języka ojczystego poznajemy przez całe nasze życie, od urodzenia. Im szybciej więc zaczniemy poznawać te elementy również w języku obcym, tym bieglej będziemy się nim posługiwali jako osoby dorosłe.

 

Jeżeli zaś chodzi o język angielski, mamy z nim dzisiaj do czynienia wielokrotnie praktycznie na co dzień. Mamy bowiem do czynienia m.in. z tzw. kalkami językowymi, jak w przypadku telefonu komórkowego („cell phone”) lub zapożyczeniami – wysyłamy komuś linka do artykułu, skanujemy dokumenty i korzystamy z laptopów… Angielski jest językiem wszechobecnym na świecie, ale to od nas zależy czy będziemy go używali świadomie, skutecznie i na odpowiednim poziomie.

 

Naukę warto zatem rozpocząć jak najszybciej, choćby dziś.

 

(artykuł sponsorowany)

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall