RSS

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Czy wybór perfum powinien być de…

Wybór odpowiedniej nuty z…

Jak wybrać firmę pożyczkową

Gdy przeglądamy strony in…

Jakie byłyby konsekwencje likwid…

Każda osoba pracująca czy…

16 kroków do miliona

Aby zostać milionerem i o…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Marketing w internecie to podsta…

Marketing w internecie to…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

«
»

O stronie ENT Epitaxy, epitaksji i epi-wafer

Branża elektroniczna nieustannie się rozwija, zyskując nowe poziomy zaawansowania. Nowe pomysły, przydatne urządzenia – wszystko to wymaga ciągłego rozwoju. Co za tym idzie, potrzebne są nowe technologie i wynalazki, które będą współgrać z tym rozwojem. Warto dowiedzieć się, czym jest epitaksja i epi-wafer, oraz jakie jest ich znaczenie w nowoczesnej technologii. 

Kilka słów na temat epitaksji

Epitaksja stanowi sposób tworzenia warstw półprzewodnikowych. Cały proces polega na nakładaniu kolejnych warstw kryształu na istniejące już podłoże o charakterze krystalicznym. Dzięki temu, powielona zostaje pierwsza warstwa podłoża, która zbudowana jest najczęściej z arsenku galu, lub fosforku indu. Wyróżnić można kilka jej rodzajów: epitaksja z fazy ciekłej, VPE- epitaksja z fazy gazowej, MBE- epitaksja z wiązek molekularnych, a także MOVPE- czyli epitaksja z fazy gazowej z wykorzystaniem związków metaloorganicznych. Z powodzeniem wykorzystywana jest w produkcji urządzeń półprzewodnikowych. Na stronie ent-epitaxy.com znaleźć można profesjonalną ofertę warstw epitaksjalnych III-V, które wytwarzane są za pomocą epitaksji MOCVD. Oznacza to, że są one produkowane jak opisano wcześniej, poprzez nakładanie na siebie kolejnych krystalicznych warstw. Takie rozwiązania, z powodzeniem mogą być wykorzystywane przy produkcji laserów, a także fotodetektorów, a nawet tranzystorów. Znaleźć tam można również ofertę profesjonalnych epi-wafer, które posiadają optymalną grubość, odpowiednio opracowany skład chemiczny, oraz idealną odtwarzalność i jednorodność, uzyskane dzięki najlepszym urządzeniom pomiarowym.

Czym jest epi-wafer?

Epi-wafer stanowi materiał, wytworzony w wyniku wzrostu epitaksji. Wzrost taki polega na wzroście kryształów rozprowadzanych na krysztale podłoża, dzięki czemu powstaje epi-wafer. Może być on zbudowany z monokrystalicznego krzemu albo z innych materiałów, charakteryzujących się określonymi właściwościami. Epi-wafer powinien posiadać odpowiedniej grubości strukturę i posiadać odpowiednie właściwości fotoniczne i elektryczne. Epi-wafer może być wykorzystywany jako:

  • element diody,
  • część tranzystora,
  • podłoże dla układów scalonych typu bipolarnego albo typu MOS,
  • produkcja zintegrowanych elementów półprzewodnikowych,
  • produkcja niektórych półprzewodników mocy,
  • wytwarzanie przewodników obrazu,
  • ogniwa fotowoltaiczne,
  • wykrywanie 3D,
  • w urządzeniach zasilających, co wpływa na małe wymiary i energooszczędność w urządzeniach stanowiących źródło energii.

Epi-wafer z powodzeniem może być wykorzystywany w takich dziedzinach jak fotonika, mikroelektronika, spintronika lub fotowoltaika. Warto odwiedzić podaną wcześniej stronę ent-epitaxy.com i skorzystać z najlepszej jakości epi-wafli, wytwarzanych przez specjalistów.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall