RSS

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Poliwęglan komorowy i płyta akry…

Poliwęglan komorowy i pły…

Korekta kosztów w przypadku nieu…

Polskie przepisy podatkow…

Fundusze ETF jako opłacalny spos…

Inwestowanie długotermino…

Czy warto inwestować w akcje? O …

Inwestowanie w akcje inte…

Energia Kundalini

Wiele osób spotyka się z …

Giełda amerykańska - jaka jest j…

Stany Zjednoczone to pańs…

Czy warto wykonać labioplastykę?…

Kobiety, które poddały si…

Broker a dom maklerski – jaka je…

Jesteś początkującym …

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

«
»

Taśmy jednostronnie klejące – czy rzeczywiście wiemy o nich wszystko?

Z pewnością, w każdym domu po wysunięciu jednego z regałów, naszym oczom ukaże się taśma. To artykuł przydający się przy każdej okazji i ogólnie dostępny w większości sklepów z akcesoriami do domu. Pakowanie paczek i tymczasowe naprawy – to jedynie dwa z wielu przykładów zastosowań dla tego typu asortymentu w codziennym użytku.

Z pewnością, w każdym domu po wysunięciu jednego z regałów, naszym oczom ukaże się taśma. To artykuł przydający się przy każdej okazji i ogólnie dostępny w większości sklepów z akcesoriami do domu. Pakowanie paczek i tymczasowe naprawy – to jedynie dwa z wielu przykładów zastosowań dla tego typu asortymentu w codziennym użytku.

Przeważnie, nie zwracamy uwagi na rodzaj taśmy. Wszystko kleimy takim nośnikiem, który znajduje się akurat pod ręką. Okazuje się, że wcale nie jest to dobre podejście. Odpowiedni dobór taśmy może świadczyć o sile jej klejenia i powinien być uwarunkowany rzeczywistym rodzajem klejonego podłoża. Poniżej przedstawimy kilka informacji dotyczących rodzajów taśm, form jej występowania i zastosowań.

Na jakiej podstawie dobiera się taśmę?

Aby rozwikłać zagadkę doboru taśmy, warto wcześniej rozebrać taki artykuł klejący na części pierwsze i zaobserwować, z czego się składa. Nie jest to może zbyt trudne i nie wymaga większej wiedzy, choć rzeczywiście przydaje się w codziennym życiu.

Taśma to w skrócie nośnik, klej i rolka, na której to wszystko jest zawinięte. Od razu podpowiadamy, że rodzaj rolki nie ma żadnego znaczenia w kwestii doboru. Liczy się wyłącznie rodzaj kleju i nośnika. Najczęściej wykorzystywanymi w produkcji taśmy klejami są odmiany akrylowe i kauczukowe. Ich dobór warto kierować na podstawie mocy klejenia oraz podłoża, do którego są przeznaczone.

Sytuacja z nośnikami wygląda podobnie, choć nie zależy od niej w żadnym stopniu moc klejenia. Tutaj liczy się bardziej wytrzymałość i elastyczność. Niektóre taśmy, jak chociażby te stworzone z włókniny posiadają niezwykłą siłę i są praktycznie nie do zdarcia. Stosuje się je do wielu powierzchni, choć z pewnością nie do każdej. Wyróżniamy jeszcze odmiany piankowe, foliowe, papierowe czy nawet tkaninowe.

Kształt taśmy – czy na pewno jest tylko jeden?

Nie licząc grubości, szerokości i długości tych artykułów, zazwyczaj uważamy że występują one w jedynej, słusznej formie – na rolce. Nie jest to jednak prawdą, a inne formy wykorzystywania taśmy są niezwykle potrzebne w branży reklamowej czy poligraficznej. Mowa tu chociażby o wykrojach z arkuszy. Wielu producentów taśm klejących uważa, że jest to doskonała forma klejenia, wówczas gdy mamy jeden określony wymiar podłoża. Co więcej, przygotowanie wykrojów na arkuszach jest niezwykle proste i w miarę tanie.

Wybór formy wykroju jest zupełnie dowolny i taki, jaki zażyczy sobie klient. Mogą to być koła o odpowiednim wymiarze, prostokąty, kwadraty czy nawet gwiazdki. Przykładem zastosowania tego typu taśm są chociażby cenówki porozklejane na produktach w sklepach spożywczych. Do tego oczywiście są potrzebne specjalne arkusze do znakowania. Ważne jest jednak, aby dobrać odpowiedni typ taśmy, uwzględniając przy tym zarówno materiał nośnika, jak i typ kleju. Uważamy, że wielu specjalistów w sklepach z taśmami, bez mniejszego problemu znajdzie asortyment przeznaczony do naszych celów.

Artykuł sponsorowany

https://www.blackwall.pl/poliweglan-komorowy-i-plyta-akrylowa-charakterystyka-i-zastosowanie/

https://www.blackwall.pl/jakie-sa-zalety-druku-termotransferowego/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall