RSS

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Czym jest i co powinna zawierać …

Umowa darowizny ma za…

Giełda amerykańska - jaka jest j…

Stany Zjednoczone to pańs…

Pozbądź się błędów tradingowych,…

Czy jesteś jednym z tych …

Tu opłaca się sprzedać włosy!

O tym rzeczywiście mówi s…

Gryfy, sztangi - co to i do czeg…

Gryfy to sprzęty sportowe…

Korekta kosztów w przypadku nieu…

Polskie przepisy podatkow…

Naszyjnik z krzyżem męski – ozdo…

Męskie naszyjniki z krzyż…

Najczęstsze wskazania do wykonan…

Bark jest jednym z na…

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

«
»

Szukasz stabilnej branży? Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech!

  • Napisany przez:
W niepewnych czasach wszyscy szukamy pracy, która da nam spokój i stabilizację. Opieka osób starszych w Niemczech to jeden z zawodów błyskawicznie zdobywających coraz większą popularność. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim jest to bogaty rynek ofert pracy dla opiekunek pochodzących w Polski. Mają one bardzo dobrą renomę wśród niemieckich rodzin. Dały się poznać jako osoby sumienne, pracowite i empatyczne. Duży wpływ ma również szybkie starzenie się niemieckiego społeczeństwa. Według szacunków do 2035 roku już nawet 3 miliony niemieckich seniorów może wymagać pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak postawić pierwsze kroki w branży opiekuńczej.

Jak zostać opiekunką seniora?

Opiekunki osób starszych mają do wyboru dwie możliwości – samodzielny wyjazd lub praca, którą zorganizuje agencja opiekuńcza. Są to firmy zewnętrzne zajmujące się kompleksowym planowaniem wyjazdu do Niemiec. Większość doświadczonych opiekunek osób starszych wybiera to rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo. Praca na własną rękę najczęściej okazuje się być nielegalna. Warto wiedzieć, że praca na czarno w Niemczech grozi wysokimi karami pieniężnymi lub nawet zakazem pracy w tym kraju.

Jeżeli chcesz rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech – przygotuj się na rozmowę rekrutacyjną. Agencje opiekuńcze do podjęcia współpracy wymagają znajomości języka niemieckiego. Nie musi być ona biegła, jednak przynajmniej komunikatywna. Dzięki temu opiekunka seniora jest w stanie bez problemu porozumiewać się z podopiecznym. Potrzebne będzie także doświadczenie w opiece. Nie musi być ono profesjonalne. Na początek wystarczy opieka na przykład nad kimś z Twoich bliskich.

Legalne oferty pracy w opiece

Często polecaną firmą zewnętrzną w branży jest Perfekton. Jest to agencja, która zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych i organizowaniem wyjazdów do Niemczech. Firma oferuje wysokie wynagrodzenia oraz opiekę doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia. Pensja bazowa w firmie to nawet 1800€ netto miesięcznie. Jest również możliwość uzyskania dodatkowych środków poprzez atrakcyjne bonusy lojalnościowe i okazjonalne. Szukasz rzetelnego pracodawcy? Sprawdź nasze najnowsze oferty na stronie: Opieka Niemcy.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall