RSS

USG jamy brzusznej - na czym pol…

USG brzucha. Czym jest ba…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

W jaki sposób rozliczyć PIT z Ni…

W Niemczech płacimy p…

Czym jest i co powinna zawierać …

Umowa darowizny ma za…

Fundusze ETF jako opłacalny spos…

Inwestowanie długotermino…

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

Gryfy, sztangi - co to i do czeg…

Gryfy to sprzęty sportowe…

Komornik a umowa zlecenie: Co tr…

W dzisiejszych realiach r…

Poliwęglan komorowy i płyta akry…

Poliwęglan komorowy i pły…

Życiodajne Procesy W Inżynierii …

Istnieje wiele zjawisk, k…

«
»

Tu opłaca się sprzedać włosy!

  • Napisany przez:

O tym rzeczywiście mówi się i to coraz głośniej, i coraz częściej. Włosy to dziś chodliwy i drogi towar. Zastanawiasz się, czy i Ty „ubijesz” z fryzjerem dobry interes? Z dużą pewnością tak, ale pamiętaj, że nie wszystkie włosy nadają się do sprzedaży. W tym artykule podpowiemy, jakie warunki musisz spełnić przy tego typu transakcjach i gdzie szukać salonów fryzjerskich, które skupują włosy w atrakcyjnych cenach.

Jakie włosy cieszą się zainteresowaniem fryzjerów i perukarzy?

Zacznijmy dość standardowo – mamy dla Ciebie dwie wiadomości: jedną dobrą, a drugą złą. Dobra to taka, że rzeczywiście możesz sprzedać swoje włosy i otrzymać za nie całkiem pokaźną kwotę. Niestety jest jeszcze zła wiadomość – nie każde włosy nadają się do skupu. Gdyby fryzjerów nie interesował tylko wyselekcjonowany i dobrej jakości towar, to pewnie przy każdym ścięciu, usłyszałabyś propozycję odkupienia ściętych kosmyków. Kto zatem może liczyć na dobre oferty?

Przede wszystkim właścicielki długich i niezniszczonych włosów. Fryzjerzy najczęściej posługują się tutaj terminem włosów dziewiczych, czyli takich, które nie były poddane farbowaniu i nie są zniszczone permanentnymi zabiegami stylizacyjnymi. Sprzedaż włosów zdyskwalifikują również rozdwojone końcówki. W niektórych profesjonalnych salonach, np. w Tagomago Hair, możesz skonsultować stan swoich włosów i dowiedzieć się, ile są warte. To dobra opcja, jeśli planujesz ścięcie włosów tylko ze względu na wizję dobrego zarobku, ale nie jesteś pewna, czy Twoje kosmyki zainteresują perukarza czy fryzjera.

Jakiej długości włosy możesz sprzedać?

Naturalne włosy są chętnie wykorzystywane w branży fryzjerskiej i to nie tylko do produkcji peruk. W profesjonalnym studio możesz przecież przedłużać włosy i wtedy te naturalne są jak najbardziej bardzo pożądane. Z tego jednak względu skupowane są włosy odpowiedniej długości. We wspomnianym Tagomago Hair zainteresowaniem cieszą się włosy blond o długości minimum 35cm i ciemne o długości 40 cm. Jeśli decydujesz się na wysyłkę włosów online, to musisz sama odmierzyć długość włosów. Lepszym rozwiązaniem jest jednak odwiedzenie punktu stacjonarnego, który zapewnia skupowanie włosów. Wtedy fryzjer komputerowo sprawdzi jakość włosów i na miejscu przygotuje włosy do ścięcia.

Ile zapłacą Ci za Twoje włosy?

Cena za kilogram włosów może szybko Cię przekonać, by długie pasma zamienić w krótkiego boba. Za swoje włosy możesz uzyskać bowiem nawet do 12 000 złotych za 1 kilogram włosów. To całkiem sporo, jednak musisz być realistką i pamiętać, że włosy nie ważą bardzo dużo. Waga zależy oczywiście nie tylko od długości, ale też grubości włosów, dlatego ostateczną cenę możesz poznać podczas konsultacji w salonie, oferującym skup włosów.

Zawsze jednak się opłaca, bo przecież nawet jeśli Twoje włosy ważą około 200 gram, to po ich ścięciu całkiem sporą sumę. Im włosy dłuższe, tym oczywiście uzyskana kwota będzie wyższa. Zdecydowanie warto zasięgnąć opinii fryzjera, bo grube i długie do pasa włosy mogą ważyć nawet 600 gram, a wtedy otrzymasz za nie sporo pieniędzy. To także dobry pomysł, jeśli Twoja córka „męczy” Cię o zakup laptopa albo nowy rower. Dziecięce włosy są najbardziej w cenie, a jeśli otrzymasz za nie kilkaset złotych, to marzenia o własnym smartfonie czy obozie nad morzem mogą się naprawdę szybko spełniać.

Po co skupuje się włosy?

Sprzedaż włosów jest legalną i bezpieczną transakcją. Fryzjer spisze z Tobą umowę sprzedaży i pieniądze wypłaci bezpośrednio po ścięciu albo ureguluje należność przelewem bankowym, jeśli korzystasz z ofert online, a włosy wysyłasz pocztą. Po co fryzjerowi Twoje włosy? Głównie do tworzenia peruk. Te z naturalnego włosia lepiej się prezentują i są chętnie wybierane zwłaszcza przez osoby będące po chemoterapii czy zmagające się z problemem łysienia. Takimi transakcjami zainteresowane są też salony, które oferują doczepianie i przedłużanie włosów. Można oczywiście wykorzystać tu również włosy sztuczne, ale zarówno fryzjerzy, jak i klientki są zdania, że te naturalne ładniej się prezentują a różnicy prawie wcale nie widać. Dlatego fryzjerzy chętnie zapłacą za zdrowe i naturalne włosy nawet do 12 000 złotych za 1 kilogram.

Artykuł partnera

https://www.blackwall.pl/usg-jamy-brzusznej-na-czym-polega-to-badanie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall