RSS

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Sport to zdrowie

Powiadają, że sport to zd…

Czym jest i co powinna zawierać …

Umowa darowizny ma za…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Jak wybrać konto bankowe i na ty…

Wybór odpowiedniego konta…

Rowerem wzdłuż Bałtyku – poznaj…

Wprawdzie sezon wakacyjny…

Szukasz stabilnej branży? Zostań…

W niepewnych czasach …

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

5 pomysłów na spędzenie wolnego …

Po ciężkim tygodniu inten…

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

«
»

Marketing sieciowy – Wysoka pozycja w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie jest kluczem do sukcesu! Można się zgadzać z tym stwierdzeniem bądź nie, ale i tak nie zmienia to faktu, że tak właśnie jest. Stronę internetową można zbudować i umieścić w sieci w bardzo prosty sposób. Nie trzeba się nawet na tym specjalnie znać. Istnieje cała masa narzędzi (nawet takich prostych i darmowych), które w kilka czy kilkanaście minut, przeprowadzą nas „za rączkę”, krok po kroku wykonując za nas całą brudną i nieco skomplikowaną technicznie, operację tworzenia kodu strony. Wystarczy, że przygotujemy grafikę (często bywa, że nawet i tego nie musimy samodzielnie robić), uzbroimy całość w treść i gotowe. Kolejne kilkanaście minut poświecimy na umieszczeniu naszych plików na jednym z darmowych serwerów i już możemy cieszyć się z efektów naszej pracy. Nie lada wyzwaniem pozostaje stworzenie takiej strony, która tematycznie i wizualnie, przypadnie do gustu większego grona użytkowników oraz będzie odpowiadać wymaganiom odbiorców, którzy na nią (w ten czy inny sposób) trafią.

Jak to osiągnąć? Jak zapewnić naszej stronie dużą rozpoznawalność i jeszcze większą oglądalność? Oczywiście pozycjonowaniem jej w wyszukiwarkach i zapewnieniu jej możliwie jak najwyższego miejsca w wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiedniego słowa kluczowego (frazy), która charakteryzuje tematykę którą poruszamy oraz na którą chcemy pozycjonować naszą stronę WWW. Jeżeli adres naszego serwisu pojawi się na czołowych pozycjach wyszukiwania, jest duża nadzieja, że użytkownik zainteresowany określonym hasłem (które wpisał w przeglądarkę szukając interesujących go treści), „kliknie” właśnie w naszą wypozycjonowaną frazę. Warto wiedzieć, że według badań, użytkownicy Internetu „klikają” najczęściej w obrębie kilku (około pięciu) pierwszych wyników, gdzie najczęściej znajdują właśnie to czego szukali. Dlatego właśnie warto się promować oraz pozycjonować naszą stronę, aby sukcesywnie przybliżać się do jak najlepszych wyników, co się fizycznie przekłada na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. Wystarczy więc odrobina cierpliwości, wiedza o metodach pozycjonowania oraz odpowiednio dobrane słowa kluczowe aby zdecydowanie poprawić pozycję naszej strony w oczach przeglądarek Internetowych i cieszyć się efektem zwiększonego ruchu oraz większego zainteresowania użytkowników naszym serwisem.

Od czego więc zacząć pozycjonowanie naszej strony WWW?

Jeżeli nas na to stać, możemy skorzystać z usług jednej z wielu firm które oferują płatne usługi SEO. Mamy wtedy gwarancję, że pozycjonowanie naszej strony będzie przebiegało sprawnie oraz profesjonalnie. Niestety dość poważnie ucierpi na tym nasza kieszeń. Innym rozwiązaniem, również płatnym i skutecznym, są kampanie linków sponsorowanych AdWords, które gwarantują wyświetlanie się reklamy naszego serwisu nad (lub z boku) wynikami wyszukiwania na konkretne słowo kluczowe czyli frazę na jaką pozycjonowaliśmy naszą stronę WWW. Warto wspomnieć o tym, że kampanie AdWords gwarantują właścicielom serwisów całkiem ciekawe oraz korzystne warunki współpracy, ponieważ płacą oni jedynie za „kliknięcie” w wyświetlany link reklamowy, a nie jak mogłoby się wydawać, za samo umieszczenie reklamy. Właściciel serwisu płaci wyłącznie za efekty czyli odwiedziny użytkownika na swoim serwisie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby równolegle na przykład z kampanią AdWords, pozycjonować stronę na wszelkie inne możliwe sposoby. Pozycjonowanie nie jest „jednorazową akcją” tylko długofalowym procesem, rozłożonym w czasie, którego efektów możemy się spodziewać dopiero po kilku miesiącach naszych działań.

Jeżeli znamy podstawy HTML-u oraz ogólną strukturę oraz budowę kodu strony internetowej, sami możemy pokusić się o podjęcie działań na polu SEO i w ten sposób wspomóc się w optymalizacji naszej strony. Jak wiadomo, nic nie dzieje się w życiu samo i wszystkiego można się nauczyć. Wystarczy trochę chęci oraz dobrej woli aby osiągnąć całkiem zadowalające wyniki w podnoszeniu Trust Rank naszej strony WWW. W sieci znajdziemy sporo informacji na temat zasad pozycjonowania więc warto poszperać za informacjami na ten temat. Ja również podpowiem coś o SEO, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby samemu spróbować swoich sił w pozycjonowaniu. Jeżeli nie podejmiemy żadnych ruchów w tym poprawy naszych wyników wyszukiwania, przepadniemy w otchłani Internetu i nasza strona (być może ciekawa i wartościowa) utonie w gąszczu wielu innych podobnie dobrych witryn, którymi (z różnych powodów) nikt się nie będzie interesował ponieważ nie będzie o nich wiedział. Dlatego jeszcze raz namawiam do samodzielnego zajęcia się promocją i pozycjonowaniem naszej strony, gdyż jest to działanie, które przy odrobinie wiedzy, samozaparcia oraz cierpliwości, zaowocuje nam całkiem dobrymi wynikami. Jeżeli zaniechamy albo zapomnimy o promocji naszej strony WWW to, w niedalekiej przyszłości, mocno spadnie w wynikach wyszukiwania, co to przełoży się na mniejszą liczbę odwiedzających ją użytkowników i… Klapa! Ponieważ to systematyczne pozycjonowanie jest głównym i najważniejszym czynnikiem decydującym o popularności naszej strony WWW w sieci.

https://seospot.pl

Artykuł: Blackwall

https://www.blackwall.pl/lokalne-seo-i-google-ads-sekret-szybkich-efektow-w-marketingu-malej-firmy/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall