RSS

Komornik a umowa zlecenie: Co tr…

W dzisiejszych realiach r…

Zazdrość - jak z nią walczyć?

Zazdrość to jedna z najmn…

Jak wybrać konto bankowe i na ty…

Wybór odpowiedniego konta…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Skarga wierzyciela na czynności …

Wierzyciel, który prowadz…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

Korekta kosztów w przypadku nieu…

Polskie przepisy podatkow…

Szukasz stabilnej branży? Zostań…

W niepewnych czasach …

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

Karkonoski Park Narodowy - dlacz…

Organizacja eventu firmow…

«
»

Kilka wskazówek dotyczących zakupu pierwszej nieruchomości do wynajęcia

  • Napisany przez:
Kilka wskazówek dotyczących zakupu pierwszej nieruchomości do wynajęcia

Kilka wskazówek dotyczących zakupu pierwszej nieruchomości do wynajęcia

 

Spraw, aby ten rok był rokiem, w którym poważnie podejdziesz do budowania bogactwa. Zakup nieruchomości na wynajem może być fantastyczną inwestycją w Twoją przyszłość. Jeśli wybierzesz mądrze, możesz cieszyć się pasywnym dochodem przez wiele lat, podczas gdy Twoja inwestycja przynosi stałe zyski kapitałowe. Możesz wprowadzić się do niego w dół toru, sprzedać go do gniazda jaj lub użyć dochodu do uzupełnienia ewentualnej emerytury – wybór należy do Ciebie!

 

Oblicz przepływ gotówki

„Cash flow” to dosłownie gotówka, która wpływa do i z nieruchomości. Gotówka wpływa w postaci opłat za wynajem. Gotówka wypływa, aby pokryć koszty bieżące, które obejmują płatności hipoteczne, stawki, media i strata lub opłaty korporacyjne.

W pierwszych latach posiadania nieruchomości inwestycyjnej często można ponieść niewielką stratę, ponieważ czynsz nie pokrywa całej raty kredytu hipotecznego oraz dodatkowych kosztów. W miarę zmniejszania się kredytu hipotecznego i wzrostu czynszu, najpierw osiągniemy próg rentowności, a następnie zysk, ale może to zająć trochę czasu. Dlatego tak ważne jest, abyś wiedział, jaki będzie przepływ gotówki. Jeśli między przychodami z wynajmu a kosztami eksploatacji brakuje 100 dolarów tygodniowo, musisz mieć pewność, że znajdziesz pieniądze w swoim budżecie, zanim podejmiesz zobowiązanie.

Adrian mówi, że zawsze dobrym pomysłem jest rozmowa z brokerem przed wykonaniem sum. „Umieścimy kupujących w kontakcie z brokerem hipotecznym, aby mogli opracować przepływy pieniężne. Mamy również wszystkie informacje, których potrzebują o stawkach, opłatach strata i podatku gruntowym, aby wiedzieli dokładnie, co będą musieli zapłacić.”

Kupujesz mieszkanie w Niemczech ? sprawdź ceny na Next-Immo DE

 

Wybierz nieruchomość, która pasuje do Twoich celów

Przed zakupem nieruchomości inwestycyjnej, jasno określ swoje cele. Niektóre rodzaje nieruchomości są lepsze dla pozytywnego przepływu gotówki, co jest idealne, jeśli chcesz czegoś, co uzupełni twój dochód wcześniej. Inne mogą kosztować cię trochę więcej, aby uruchomić, ale będzie również zwiększyć więcej w wartości. Jeśli plan jest sprzedać go na zysk później, to może być, gdzie można skupić się.

Niezależnie od strategii, niektóre nieruchomości zawsze będą lepszymi inwestycjami niż inne. Rozważ takie rzeczy jak popyt na wynajem, bieżące utrzymanie, wartości nieruchomości w czasie i lokalizacja, aby upewnić się, że wybierasz coś, co przyciągnie niezawodną dostawę najemców.

„Canberra jest dobrym miejscem do inwestowania, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz” – mówi Monika. „Tak długo, jak jesteś blisko udogodnień i lokalnych sklepów, nie musi to być główne centrum miasta. To zależy od Twoich celów. Czy szukasz inwestycji, która będzie dodatnia gotówkowo, czy takiej, którą możesz ujemnie przekształcić, aby zrekompensować swój podatek? Niektóre z nowszych mieszkań oferują dodatni przepływ gotówki od samego początku ze świetnymi zwrotami z wynajmu, więc jest to zdecydowanie możliwość na rynku Canberry.”

Kupujesz mieszkanie we  Francji  ? sprawdź ceny na Next-Immo Francja  

 

Wcześnie porozmawiaj z zarządcą nieruchomości

Zarządca nieruchomości może pomóc Ci przyciągnąć, zweryfikować i zainstalować najemcę w Twojej nieruchomości inwestycyjnej. Ale czy wiesz, że mogą oni pomóc nawet zanim kupisz lokal? Jako eksperci w okolicy, będą w stanie powiedzieć, jakiego rodzaju nieruchomości szukają najemcy, gdzie są najlepsze lokalizacje i jakiego popytu na wynajem należy się spodziewać.

„Zawsze chętnie służymy radą” – mówi Monika. „Możemy powiedzieć, gdzie jest największy popyt i przekazać to, co najemcy mówią nam o swoich potrzebach. Nie możemy udzielić Ci porady finansowej, ale możemy powiedzieć, jakiego czynszu możesz się spodziewać po różnych nieruchomościach.”

Kupujesz mieszkanie w Angli ? sprawdź ceny na Next-Immo UK  

 

Zrozum amortyzację

Jeśli nieruchomość inwestycyjna kosztuje więcej niż przynosi dochodu, można odliczyć różnicę od całkowitego dochodu podlegającego opodatkowaniu. Jest to znane jako „negative gearing”.

Jednym ze sposobów na zmaksymalizowanie odliczeń jest skorzystanie z amortyzacji. Wszystkie elementy konstrukcyjne, urządzenia i wyposażenie nieruchomości inwestycyjnej, od wiat samochodowych po dywany i od balkonów po żaluzje, w końcu ulegną zniszczeniu i będą wymagały wymiany. Amortyzacja pozwala na odliczenie tego zużycia jako rocznego odliczenia.

Amortyzacja jest złożonym obszarem, z wcześniej ustalonymi zasadami określonymi przez Australijski Urząd Podatkowy i różnymi metodami, które możesz wybrać, aby ubiegać się o stratę. Od lipca 2017 r. inwestorzy nie mogą na przykład ubiegać się o amortyzację od używanych urządzeń i sprzętu, ale mogą to zrobić dla fabrycznie nowych przedmiotów. To może sprawić, że zakup poza planem będzie bardziej przyjazny podatkowo niż nieruchomość o ustalonej pozycji.

„To świetny pomysł, aby porozmawiać ze specjalistą od amortyzacji, takim jak BMT, kiedy robisz swoje sumy”, sugeruje Adrian. „Zwłaszcza jeśli kupujesz poza planem, istnieje wiele rzeczy, które możesz rościć.  Aby zmaksymalizować swoje roszczenie, będziesz potrzebował harmonogramu amortyzacji. To robi ogromną różnicę dla twojej linii końcowej, więc porozmawiaj z kimś wcześniej. Z radością skierujemy cię dalej”.

Artykuł zewnętrzny

https://www.blackwall.pl/darmowe-ogloszenia-czy-warto-z-nich-korzystac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall