RSS

Fundusze ETF jako opłacalny spos…

Inwestowanie długotermino…

Giełda amerykańska - jaka jest j…

Stany Zjednoczone to pańs…

Zazdrość - jak z nią walczyć?

Zazdrość to jedna z najmn…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Czy wybór perfum powinien być de…

Wybór odpowiedniej nuty z…

Uszczęśliwianie Europy

Niezależnie od głupot jak…

Jakie byłyby konsekwencje likwid…

Każda osoba pracująca czy…

USG jamy brzusznej - na czym pol…

USG brzucha. Czym jest ba…

Soczewki dla astygmatyków – co w…

Astygmatyzm to dość skomp…

Jak wybrać firmę pożyczkową

Gdy przeglądamy strony in…

«
»

Jak przygotować się do matury poprawkowej z chemii?

Absolwenci, którzy nie zdali egzaminu dojrzałości tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego, mogą podejść do sesji poprawkowej, organizowanej najczęściej w terminie sierpniowym. Czasu nie jest dużo, ale przy dobrych chęciach i odpowiednich narzędziach wystarczy, by poprawić wynik z chemii i starać się jeszcze o miejsce na uczelni. Jak to osiągnąć?

Sprawdź, co było powodem Twojej porażki

Każdy maturzysta powinien zdać sobie sprawę, że opublikowanie wyników maturalnych, nie jest jednoznaczne z oddaniem pracy maturalnej. Skąd więc będziesz wiedzieć, gdzie popełniłeś błąd? Masz prawo złożyć wniosek o wgląd do swojej pracy i Obwodowa Komisja Egzaminacyjna musi to umożliwić, ale tylko w konkretnym terminie i w obecności pracownika OKE. Taki wniosek możesz złożyć do sześciu miesięcy od publikacji wyników, ale im szybciej zwrócisz się z prośbą do komisji, tym szybciej sprawdzisz swoje błędy i zaczniesz się przygotować do egzaminu poprawkowego.

Takie sprawdzenie pracy maturalnej, warto zainicjować jeszcze z jednego ważnego powodu. Tylko w taki sposób masz szansę przenalizować ilość punktów i uzyskać pewność, że wynik rzeczywiście się zgadza. Przy weryfikacji pracy, możesz zrobić notatki albo zdjęcia, by wiedzieć, jakie obszary wymagają powtórzenia i przepracowania.

Jak efektywnie się uczyć do egzaminu poprawkowego?

Na przygotowanie się do matury najczęściej masz około dwóch miesięcy, ponieważ terminy poprawkowe zazwyczaj wyznaczone są na drugą połowę sierpnia. Jak najlepiej wykorzystać ten czas? Możesz zdecydować się na korepetycje, albo kursy maturalne przez internet. Która opcja będzie lepsza?

Indywidualne korepetycje pozwolą wyjaśnić wiele zawiłości i wątpliwości, a jeśli zrobisz notatki z Twojego egzaminu maturalnego, to korepetytor przy okazji wyjaśni, co zrobiłeś źle. Z kolei internetowe kursy maturalne są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem i tak  samo skutecznym, co korepetycje. Świetnie opracowane, zawierają wszystkie niezbędne informacje, definicje, jak i wzory. Możesz więc na ich podstawie przygotować się do egzaminu z teorii i z praktyki, ponieważ taki kurs maturalny z chemii zawiera również ciekawe zadania o różnym poziomie trudności. Przydatne będzie też kompendium wiedzy z chemii, które pozwoli uporządkować wiedzę i uzupełnić notatki.

Czy jest sens rozwiązywać zadania maturalne?

Jak najbardziej! To kapitalny pomysł, by jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu poprawkowego, a jednocześnie by ułatwić sobie zweryfikowanie posiadanej wiedzy. Zadania bowiem bazują na podstawowych definicjach i jeśli ich nie umiesz albo nie rozumiesz, to też będziesz mieć problem z poprawnym rozwiązaniem zadań.

Zadania maturalne z chemii polecają również nauczyciele i korepetytorzy. Możesz je rozwiązywać po przyswojeniu teorii albo jedynie w ramach treningu praktycznego. Dużą pomocą jest tutaj Internet, gdzie takie zadania dostępne są też wraz z odpowiedziami. Warto po nie sięgać, ponieważ w ten sposób nie tylko sprawdzisz siebie, ale będziesz mniej zaskoczony na samym egzaminie. Nie ograniczaj się jednak tylko do samych zadań, pamiętaj, że na egzaminie musisz wykazać się właściwą wiedzą, dlatego wygospodaruj czas też na powtórki z teorii.

Jak skutecznie powtarzać materiał?

By optymalnie wykorzystać czas do egzaminu poprawkowego, warto dobrze zorganizować sobie czas i narzędzia do nauki. W pierwszej kolejności zaplanuj dobrze cały terminarz i podziel materiał tak, by starczyło Ci czasu na opanowanie wszystkich zagadnień. Dobrym narzędziem będzie tutaj kurs maturalny z chemii online, gdzie materiał podzielony jest już na konkretne sekcje, dzięki czemu łatwiej go dopasować do harmonogramu dnia.

Pamiętaj jednak, by wyznaczać sobie realistyczne cele. Jeśli bowiem na powtórzenie dwóch trudniejszych tematów, zaplanujesz tylko godzinę, to z pewnością nie zdążysz, by nauczyć się wszystkich definicji i wzorów. Obowiązkowo znajdź także miejsce na odpoczynek i relaks, np. wycieczkę rowerową z przyjaciółmi czy spacer z psem, by dotlenić szare komórki, ale też odpocząć trochę od nauki.

Artykuł partnera

https://www.blackwall.pl/jak-przebiega-pisanie-prac-magisterskich/

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall