RSS

Sport to zdrowie

Powiadają, że sport to zd…

Jakie byłyby konsekwencje likwid…

Każda osoba pracująca czy…

Jak wybrać firmę pożyczkową

Gdy przeglądamy strony in…

Jak znaleźć tanią nieruchomość i…

Dobra wyszukiwarka nieruc…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

16 kroków do miliona

Aby zostać milionerem i o…

Obligacje skarbowe – oprocentowa…

Emitowane przez rząd obli…

Energia Kundalini

Wiele osób spotyka się z …

Czy wybór perfum powinien być de…

Wybór odpowiedniej nuty z…

Kary za niezgodne z prawem eksmi…

Właściciel kamienicy pryw…

«
»

Jak pokonać irytujący błąd na Windowsie

Najbardziej frustrująca sytuacja, z którą spotkał się zapewne każdy choć raz: uruchamiasz nowo kupiony program lub grę i zamiast ekscytacji, która towarzyszy pierwszym chwilom, twoim oczom ukazuje się komunikat: „Aplikacja nie została właściwie uruchomiona 0xc00007b. Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.”

Jak sobie z tym radzić? Oto kilka pomysłów.

Czemu się tak dzieje?

Błędy systemu to coś co zdarza się nagminnie – ich powody mogą być różne, od najprostszych, wynikających z braku zainstalowania odpowiedniego oprogramowania lub aktualnej wersji aplikacji, po nieodpowiednią konfigurację sprzętową.

W tym drugim przypadku sytuacja jest nieco bardziej poważna i zazwyczaj wymaga reinstalacji systemu. Zanim jednak podejmiemy tak drastyczne kroki, spróbujmy kilku mniej radykalnych spo-sobów, których warto spróbować

Błąd skrywający się pod tajemniczym symbolem 0xc00007b może być powodowany różnymi przyczynami – nieaktualną wersją DirectX, nadpisaniem plików systemowych przez aplikację, niezgodnością systemów bitowych w uruchomionym programie. To nie musi być wina użytkownika – czyli Twoja. Twoim zadaniem jednak będzie sobie z tym poradzić.

Co robić?

Zapewne nie każda z przedstawionych propozycji będzie rozwiązaniem problemu, z którym się zmagasz. Warto jednak wiedzieć od czego zacząć.

Oto 4 podstawowe kroki:

1. Uruchom aplikację jako administrator – ta opcja daje więcej możliwości zarządzania problemem. Odinstaluj i ponownie zainstaluj program. Być może przy ponownej instalacji uszkodzone pliki zo-staną zapisane poprawnie.

2. Masz system 64-bitowy? Sprawdź, czy dostępna jest 64-bitowa wersja aplikacji. Zainstaluj ją.

3. Zainstaluj wszystkie poprawki i aktualizacje Windows. Jest szansa, że Microsoft sam zdoła po-prawić system.

4. Przeskanuj dysk systemowy w poszukiwaniu błędów. Wybierz kombinację klawiszy WIN +R i uruchom sprawdzanie dysku poleceniem chdsk /f /r. (Kropka to koniec zdania a nie część polece-nia). Uruchom komputer ponownie i odczekaj, aż system sprawdzi dysk.

Nadal nie działa? Próbujmy dalej! Poznaj więcej sposobów na walkę z tym błędem: https://lenovozone.pl/blog/pokonaj-blad-0xc00007b/

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall