Do czego stosuje się folię odblaskową?
Folia odblaskowa to bardzo ciekawy materiał. Jej właściwości sprawiają, że jest chętnie wybierana do produkcji znaków drogowych oraz tablic informacyjnych, ale to jedynie wąski wycinek spektrum jej zastosowań. Jak można ją wykorzystać do działań promocyjnych i reklamowych?
Jak działa folia odblaskowa?
Folia odblaskowa posiada w swojej strukturze system kulek szklanych, które są zatopione w transparentnej plastycznej masia. Taka budowa sprawia, że posiada ona właściwość odblaskowe. Kiedy wiązka światła pada na powierzchnię folii, następuje odbicie światła. Dzięki temu folia odblaskowa zwiększa widoczność komunikatu czy reklamy a także mimowolnie przyciąga uwagę odbiorcy.
Dlaczego warto wybrać folię odblaskową?
Jest godna uwagi przede wszystkim ze względu na swoje właściwości odblaskowe. Jednocześnie posiada ona gładką powierzchnię, co sprawia, że wykonany na niej zadruk jest wysokiej jakości – zarówno jeśli chodzi o głębię barw jak i samą wyraźność nadruku.
Folia odblaskowa jest godna polecenia także z uwagi na:
- trwałość – jest wytrzymała na działanie niekorzystnych warunków pogodowych (deszcz, śnieg, promieniowanie UV),
- odporność na uszkodzenia – jest mało podatna na rozerwania czy zadrapania, dlatego przez długi czas przyciąga spojrzenia odbiorców,
- właściwości samoprzylepne – każdy kto próbował aplikować folie zdaje sobie sprawę, że samoprzylepność zdecydowanie ułatwia i przyspiesza nałożenie folii, nawet na bardziej problematyczne powierzchnie.
Bezsprzeczną zaletą folii odblaskowej jest wygoda i łatwość w użyciu. Jest to materiał dający dużą swobodę działania i dostosowania do projektu – folię można docinać oraz aplikować na różne powierzchnie. Folia odblaskowa dostępna tutaj to najwyższej jakości materiał, który zachowa swoje właściwości przy ekspozycji zewnętrznej przez 3-5 lat. Folie dostępne są w wariantach kolorystycznych oraz w wersji matowej lub błyszczącej.
Czy znaki drogowe i przydrożne reklamy to jedyne zastosowania folii odblaskowej?
Z oczywistych względów jest to jedno z pierwszych zastosowań jakie przychodzi do głowy. Obecnie mamy do czynienia z przesytem informacji i bodźców wizualnych. Migające reklamy, światła uliczne a do tego jeszcze światła pojazdów. Odblaskowe komunikaty są po prostu lepiej widoczne. Biorąc pod uwagę, że nasze oczy także są przemęczone ciągłym kontaktem z ekranami monitorów i telefonów, większy kontrast między znakiem a otoczeniem jest wskazany.
Widoczność ma ogromne znaczenie dla skuteczności realizowanych na zewnątrz.
Folia odblaskowa samoprzylepna – zastosowania
Folia odblaskowa wykorzystywana jest przede wszystkim w warunkach ekspozycji zewnętrznej. Trwałość dla reklam zewnętrznych wynosi średnio 3 lata, natomiast możliwe jest wydłużenie żywotności folii- odbywa się to za pomocą laminowania.
Najczęstsze zastosowania zewnętrzne do produkcja znaków, szyldów, tablic informacyjno-reklamowych czy odblaskowych dekoracji.
Folia odblaskowa wykorzystywana jest również do wytwarzania:
- oznakowania dla pojazdów specjalnych,
- tablic rejestracyjnych,
- odblaskowych napisów i grafik o charakterze reklamowym,
- tablic PPOŻ – oznaczających wyjścia ewakuacyjne, rozmieszczenia gaśnic i innych urządzeń przeciwpożarowych,
- produkcji odzieży ochronnej, znakowania ubrań i plecaków,
- produkcji odblaskowych gadżetów.
Warto pamiętać, że na finalny efekt ma też wpływ wybór samej drukarni. Wysokiej jakości folia zadrukowana z użyciem sprawdzonym tuszy czołowych europejskich producentów, to gwarancja trwałości i zadowolenia. Folia odblaskowa Oralite® 5200 dostępne tutaj i tusze Epson DuraBrite UltraChrome GS3 pozwalają osiągnąć nasycony i trwały nadruk.
Artykuł zewnętrzny
https://www.blackwall.pl/poliweglan-komorowy-i-plyta-akrylowa-charakterystyka-i-zastosowanie/
https://www.blackwall.pl/jakie-sa-zalety-druku-termotransferowego/