Biurka z regulacją wysokości – dlaczego warto je mieć w firmie?
Biurka z regulacją wysokości – gdzie są potrzebne?
To jaką pozycję przyjmują nasi pracownicy podczas pracy stojącej bądź siedzącej, zwłaszcza przed komputerem, ma niebagatelne znaczenie dla ich zdrowia i codziennego komfortu, a ostatecznie efektów ich działań. Należy dostosować stanowisko pracy do ich potrzeb. Dotyczy to zarówno pracowników biurowych jak i obsług laboratorium czy osób pracujących na produkcji.
Ustawienie biurka z regulacją wysokości pozwala dopasować stanowisko pracy do wzrostu osoby korzystającej, choć ta i tak powinna mieć oprócz odpowiedniego stołu – krzesło z możliwością regulacji. W przypadku pracy siedzącej zyskujemy wtedy odpowiedni kąt ułożenia rąk, a głowa znajduje się na dobrym poziomie względem chociażby monitora. W firmach ze stanowiskami stojącymi ustawienie biurka do wzrostu pracownika jest tym bardziej istotne. Bywa, że pracownicy zamieniają się miejscami. Biurka z regulacją wysokości są wtedy niezbędne, aby każdy z nich mógł dostosować stół na czas pracy.
Rodzaje stołów z regulacją do firm i zakładów produkcyjnych
Istnieje możliwość zakupu całego, kompletnego biurka z regulacją wysokości lub też dobranie osobno stelażu i blatu, aby jeszcze lepiej dopasować stół do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Wśród stołów z regulacją istnieje podstawowy podział uwzględniający sposób zmiany wysokości blatu – można to robić ręcznie lub zainwestować w elektryczną regulację.
Biurka z ręczną regulacją wysokości posiadają standardowo teleskopowe konstrukcje ze stalowych profili oraz rączkę do przekręcania w celu zmiany poziomu blatu. Aby dodatkowo zwiększyć regulację szerokości można decydować się na stoły z odpowiednimi wzmocnieniami.
Biurka z elektryczną regulacją wysokości
Są to – w porównaniu do ręcznych odpowiedników – nieco bardziej skomplikowane konstrukcje, ale zapewniają większy komfort. Zbudowane z konstrukcji stalowych kolumn bocznych, które wyposaża się w napęd. Do elektrycznego sterowania wysokością służy przycisk góra/dół. Te stoły również wyposaża się w wzmocnienia umożliwiające regulację szerokości i stopki poziomujące. Elektryczne biurka z regulacją wysokości posiadają też funkcję antykolizji. Gdy dochodzi do kontaktu elementów ruchomych z przeszkodą następuje zatrzymanie blatu i odsunięcie go na bezpieczną odległość.
Jakość wykonania biurek z regulacją
Jako że biurka z regulacją wysokości do wydatek dla firmy, zazwyczaj chcemy, aby służyły pracownikom przez długie lata. Do tego, gdy kupujemy je z myślą o zakładach produkcyjnych, bierzemy pod uwagę, że może dojść do długotrwałych obciążeń blatu. Stąd producenci stołów przykładają dużą wagę do jakości zastosowanych materiałów. Każdorazowo zakupując biurka należy zapoznać się z ich maksymalnym udźwigiem oraz materiałem konstrukcyjnym zastosowanym do produkcji stelażu – zazwyczaj będzie to stal.
Blaty robocze do biurek z regulacją wykonuje się z płyty wiórowej wysokiej jakości. Istotna jest jej grubość. W przypadku produktów od firmy EMPORO jest to aż 25mm. Do tego dochodzi okleina melaminowa oraz elementy łączące z podwójną warstwą melaminy o grubości 2mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu biurka są znakomicie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, co w praktyce oznacza dłuższe życie produktu, a przecież na tym również zależy każdemu właścicielowi firmy.
Artykuł zewnętrzny
https://www.blackwall.pl/poliweglan-komorowy-i-plyta-akrylowa-charakterystyka-i-zastosowanie/