RSS

USG jamy brzusznej - na czym pol…

USG brzucha. Czym jest ba…

Fakturowanie i zarządzanie magaz…

Każdy właściciel przedsię…

Sport to zdrowie

Powiadają, że sport to zd…

Skarga wierzyciela na czynności …

Wierzyciel, który prowadz…

A miało być tak pięknie

Biznes w internecie kusi …

Dlaczego warto kupować w hurtown…

Hurtownie kosmetyczne to …

Fundusze ETF jako opłacalny spos…

Inwestowanie długotermino…

Soczewki dla astygmatyków – co w…

Astygmatyzm to dość skomp…

Czym jest inflacja i jak duży wp…

Pojęcie inflacji jest pow…

Najczęstsze wskazania do wykonan…

Bark jest jednym z na…

«
»

16 kroków do miliona

Aby zostać milionerem i osiągnąć sukces, trzeba wiedzieć, że nie tylko musicie powiększać dochody firmy. Niezmiernie ważne są decyzje jakie codziennie podejmujecie w swoim życiu. Aktualnie jest dużo więcej milionerów, niż kiedykolwiek przedtem w historii i nie jest to z powodu dobrej koniunktury na rynku finansowym. W przeszłości bywały dużo bardziej sprzyjające warunki. Aby stać się następnym milionerem, będziecie musieli udoskonalać swoje umiejętności prowadzenia biznesu, podejmować odpowiednie decyzje finansowe oraz nauczyć się oszczędzania na trudniejsze czasy, jakie mogą się pojawić. Pomimo, iż jest łatwiej to napisać niż zrobić, kroki które musicie wykonać, aby odnieść sukces, są stosunkowo proste.

Wymienione wskazówki pomogą w osiągnięciu sukcesu finansowego. Jest on bardziej prawdopodobny, kiedy będziemy podążać za nimi. Postępowanie według poniższych rad będzie sprawiało, że będziecie czuli się lepiej i szybciej osiągniecie sukces.

1. Inwestujcie w siebie

Jeśli nie będziecie się ciągle uczyli i inwestowali w swoje umiejętności zawodowe, to nic nie będzie Ciebie odróżniać od reszty ludzi, pracujących w tej samej dziedzinie.

2. Ćwiczcie cierpliwość

Może to być kluczowa umiejętność w podnoszeniu jakości życia. Wraz ze wzrostem dochodów, będziecie posiadali co raz to więcej pieniędzy i przedmiotów, jeśli będziecie niecierpliwi i skonsumujecie je zbyt szybko, nigdy nie staniecie się milionerami.

3. Pracujcie sumiennie

Gdy będziecie posiadali nawyk ciężkiej i sumiennej pracy, łatwiej odrobicie straty, w przypadku jakiegoś niepowodzenia.

4. Nie obawiajcie się mieć dalekowzroczne plany

Kiedy będziecie mieli większe plany niż takie, które wydają się teraz realne, będzie bardziej prawdopodobne że osiągniecie swój cel.

5. Róbcie to co sprawia Wam przyjemność

Praca w dziedzinie, którą kochacie to najszybsza droga do sukcesu i finansowej niezależności. Będziecie zarabiali więcej, gdy będziecie mieli większą wiedzę. Dużo chętniej zdobywa się nową wiedzę, jeśli ona fascynuje.

6. Wyjdźcie i znajdźcie swoje pieniądze

Jeśli będziecie tylko oszczędzali i liczyli na to, że nagle zaczną płynąć do Was większe pieniądze, to się zawiedziecie. Żeby więcej zarabiać, musicie wnieść nową wartość do życia innych ludzi. Znajdźcie zagadnienie, w którym jesteście w stanie dużo zrobić, a za to ludzie są Wam w stanie zapłacić większe pieniądze.

7. Znajdźcie sobie dodatkowe zajęcie

Jeśli pracujesz na etacie, możecie znaleźć sobie kolejne zajęcie, wtenczas będziecie mieli miej czasu na wydawanie pieniędzy, które próbujecie oszczędzić.

8. Użyjcie czasu na swoją korzyść

Im szybciej zaczniecie oszczędzać, tym lepiej. Jeśli zaczniecie oszczędzać wcześniej, w przyszłości będziecie w dużo lepszej sytuacji od tych, którzy oszczędności nie posiadają.

9. Postarajcie się być wolnymi od długów

Nawet jeśli macie systematyczne wpływy na konto, to gdy posiadacie długi, musicie je odliczać od wypłaty. Jeśli dług jest większy niż wydatki, to nie jesteście wolni finansowo, a marzenia o sukcesie finansowym muszą jeszcze przejść długą drogę. Jeśli chcecie stać się kolejnym milionerem, musicie się upewnić, że wszystkie długi już spłaciliście.

10. Doskonalcie umiejętności zarządzania pieniędzmi

Pamiętajcie, więcej pieniędzy to również więcej problemów. Jeśli chcecie być bogatszym, musicie najpierw dobrze radzić sobie z zarządzaniem pieniędzmi, którymi teraz dysponujecie.

11. Wydawajcie mniej niż zarabiacie

Jest to stara i wypróbowana rada, wydawajcie mniej niż zarabiacie, bez oszczędności nigdy nie staniecie się milionerem.

12. Kupujcie tylko to, na co rzeczywiście Was stać

Unikajcie kredytów, a jeśli już jakiś macie, to spłaćcie go jak najszybciej. Bez kredytów będziecie mogli swobodniej szukać pracy, która was zainspiruje. Zajmowanie się tym co kochacie, bardziej sprzyja realizacji Waszych celów.

13. Kupujcie rzeczy, które potrzebujecie, a nie te, które chcecie

Jedną z głównych motywacji wielu ludzi, do zostania milionerami jest chęć bycia na tyle bogatym, aby było ich stać na kupowanie różnych dóbr materialnych. Jak możecie stać się milionerem skoro będziecie wydawać zarobione pieniądze na przyjemności, zamiast na inwestycje.. Takie podejście będzie odwodziło od celu i oddalało od stania się milionerem.

14. Odkładajcie część pieniędzy na drugim koncie

Nie możecie wydać pieniędzy, których nie macie. Ustawienie automatycznego zasilania konta na rachunku oszczędnościowym, może pomóc oszczędzić więcej niż jakikolwiek inny sposób.

15. Regularnie spłacajcie karty kredytowe

Jeśli już je macie, spłacajcie je regularnie. Nie ma nic gorszego niż niespłacona karta kredytowa. Gdy dług w banku będzie spory, nie będą skorzy do udzielenia następnego kredytu. Wtedy z dużym długiem staniecie się niewolnikiem banku. Będziecie spłacali odsetki i odsetki od odsetek.

16. Uświadomcie sobie, że pieniądze szczęścia nie dają

Osiągniecie swoje cele szybciej i łatwiej, jeśli będziecie systematycznie pracować, aby osiągnąć jakiś zaplanowany cel, a nie dla zaspokojenia potrzeb materialnych.

Życie nie jest stabilne, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Przysparza nam wielu niespodzianek. Dobrze jest więc posiadać dodatkowe oszczędności.

Postępując zgodnie z powyższymi radami sprawi, że będziecie czuli się lepiej i szybciej osiągniecie sukces.
oszczędzanie

Artykuł: Blackwall

Polecane

Popularne

Serwisy

Blackwall